Młoda Legia zasłużenie pokonała Śląsk - fot. Bodziach

ME: Legia 3-1 Śląsk

W rozegranym dziś na Łazienkowskiej meczu 6. kolejki Młodej Ekstraklasy Młoda Legia po ciekawym i pełnym akcji podbramkowych spotkaniu pokonała zasłużenie 3-1 Śląsk. Prowadzenie dla legionistów uzyskał w 30. minucie Damian Zbozień, wyrównał tuż przed przerwą strzałem z rzutu wolnego Krzysztof Kaczmarek.

Fotoreportaż z meczu - 22 zdjęcia Piotra Galasa

Fotoreportaż z meczu - 32 zdjęcia Hagiego

Jednak w doliczonym czasie pierwszej połowy Młoda Legia odzyskała prowadzenie za sprawą Tomasza Jarzębowskiego. Wynik ustalił na 3 minuty przed końcem Damian Zbozień, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Wojciechu Trochimie.

W meczu wystąpiło kilku zawodników z kadry pierwszej drużyny, którzy pokazali się ze stosunkowo dobrej strony. Przy straconym golu Maciej Gostomski nie miał raczej wiele do powiedzenia, za to pewnie interweniował w kilku innych sytuacjach, bardzo aktywny był powracający po kontuzji Jarzębowski, strzelec drugiego gola; dość pewnie spisywał się w obronie Pance Kumbev, który również był blisko zdobycia bramki.

Spotkanie przez pierwszych kilkanaście minut toczyło się w środku boiska. Legioniści stworzyli sobie jednak dogodną sytuację bramkową. Strzał Koseckiego z linii bramkowej wybijał sympatyzujący z Legią defensor Śląska, Jarosław Fojut. Dobitkę Małkowskiego na rzut rożny wybił golkiper wrocławskiego zespołu. Po tym rzucie rożnym Legia objęła prowadzenie ze sprawą Damiana Zboźnia, który głową nie dał szans Trojanowi i wyprowadził Legię na prowadzenie. W 42 minucie mogło być 2-0, ale podanie Koseckiego do Macieja Górskiego było minimalnie za mocne i pierwszy do piłki dobiegł bramkarz.

Minutę później bramkarz Śląska popełnił błąd, który o mały włos nie wykorzystał Górski. Legionista z daleka (tuż przy linii bocznej) posłał piłkę w długi róg opuszczonej przez Trojana bramki... zrobił to niestety zbyt lekko i golkiper zdążył zatrzymać futbolówkę, zanim ta minęła linię bramkową. W 43 minucie po rzucie wolnym dla Legii poprzeczka uratowała Śląsk przed stratą bramki.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Krzysztof Kaczmarek doprowadził do wyrównania. Zawodnik Śląska pokonał Gostomskiego bezpośrednio z rzutu wolnego. Minutę później... ponownie prowadziła Legia. Festiwal główek w polu karnym zakończył Tomasz Jarzębowski, posyłając piłkę do siatki ponad dwoma obrońcami Śląska stojącymi na linii bramkowej. A więc do przerwy było 2-1.

Druga połowa była również ciekawa, a legioniści stworzyli kolejne okazje do podwyższenia prowadzenia. W 81 minucie Kumbev technicznie uderzył z rzutu wolnego, a piłka minimalnie minęła poprzeczkę. Bramkarz Śląska nawet nie ruszył do piłki. Cztery minuty przed końcem meczu w polu karnym wrocławian faulowany był Wojciech Trochim i arbiter bez zawachania wskazał na "wapno". Jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienił kapitan Młodej Legii, Damian Zbozień.

Niestety tuż przed końcem boisko na noszach musiał opuścić Maciej Górski. Jego miejsce na placu gry zajął Żyro. Śląsk jeszcze raz zagroził naszej bramce. Piłkę uderzoną z 22 metrów z rzutu wolnego Gostomski podbił tak niefortunnie, że ta poszybowała pod poprzeczkę. Na szczęście "Gostek" po chwili pewnie złapał piłkę na linii, zapobiegając utracie bramki.

Młoda Legia 3-1 (2-1) Młody Śląsk