Młode Wilki 91 rozgromiły na Zaciszu Agrykolę 9-0 - fot. Raffi

Młodzież: mecze środowe (foto + video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Zwycięską passę kontynuują juniorzy starsi Legii. Podopieczni Jarosław Wójcika bez problemu rozgromili aż 9-0 Agrykolę. Gorzej poszło juniorom młodszym, którzy doznali pierwszej porażki w sezonie, ulegając 1-3 Broni Radom '93. Młode Wilki 97 rozbiły aż 8-0 Okęcie, zaś prawdziwym progromem zakończyło się spotkanie ich o rok młodszych kolegów na boisku Ursusa. Młodzi legioniści pokonali aktualnych mistrzów Warszawy rocznika '98 aż 12-1!

Fotoreportaż z meczu - 16 zdjęć Raffiego

Legia 91/2 9-0 (6-0) Agrykola 91
gole:
1-0 (samobójcza) (as. Paweł Broniszewski)
2-0 Rafał Wolski (as. Jakub Wojtczak)
3-0 Paweł Broniszewski (rzut wolny)
4-0 Michał Efir (as. Cezary Michalak)
5-0 Paweł Broniszewski (as. Rafał Wolski)
6-0 Marcin Bochenek (as. Michał Efir)
7-0 Mateusz Tietz (as. Michał Kopczyński)
8-0 Mateusz Tietz (as. Jakub Rozwandowicz)
9-0 Mateusz Tietz (as. Bartłomiej Kursa)

Skład Legii: Cezary Osuch (46' Jakub Szumski) - Marcin Bochenek (Kpt), Cezary Michalak, Mateusz Cichocki, Mateusz Delikat - Patryk Kostyra (46' Bartłomiej Kursa), Mikołaj Piotrowski (46' Michał Kopczyński), Paweł Broniszewski (46' Dominik Furman), Rafał Wolski (46' Piotr Karniszewski) - Jakub Wojtczak (46' Jakub Rozwandowicz), Michał Efir (46' Mateusz Tietz).
Widzów: 45

Mecz z 5. w tabeli Agrykolą, która przegrała dotąd tylko spotkanie z Polonią (i to nieznacznie) nie zapowiadał się na spacerek. Okazało się jednak, że drużyna gości przystąpiła do meczu z ogromnym respektem, a zauważalnych różnic w przygotowaniu fizycznym, technice i warunkach nie starała się nadrabiać walką. Juz po 4 minutach padł pierwszy gol - po rzucie rożnym egzekwowanym przez Pawła Broniszewskiego obrońca MKS skierował piłkę... do własnej siatki. Chwilę później na 2-0 podwyższył Rafał Wolski. Na dodatek od 18. minuty goście grali w 10-tkę, gdy za faul taktyczny jeden z obrońców otrzymał czerwoną kartkę. Rzut wolny z 18 metrów pewnie wykonał Broniszewski, znajdując lukę w murze. Od tego momentu goście praktycznie poddali się bez walki. Już do przerwy padło 6 goli (kolejne trafienia uzyskali: Wolski, Michał Efir i Marcin Bochenek), dzięki czemu trener Wójcik mógł z czystym sumieniem wprowadzić na boisko 7 rezerwowych, którzy zresztą - mimo początkowego zwolnienia tempa - dość szybko "wdrożyli się" w grę. Efektem tego były 3 kolejne bramki, wszystkie autorstwa Mateusza Tietza. Po 5 kolejkach Legia pewnie przewodzi w tabeli ligowej, ale już w sobotę o 10 poważniejsze wyzwanie - na Konwiktorskiej czeka naszych juniorów mecz z Polonią 91.

Broń Radom 3-1 (1-1) Legia 93
gole:
1-0 24 min. Paweł Wolski
1-1 27 min. Nikola Todorović
2-1 77 min. Łukasz Szymczak
3-1 80 min. Michał Marczak

Mateusz Nowak - Michał Grudniewski (41' Piotr Kuklewski), Mateusz Długołęcki, Bartłomiej Gołębiewski, Nikola Todorović - Michał Kępka (68' Radosław Paczuski), Kordian Latos (Kpt) (60' Maciej Prusinowski), Marcel Gąsior, Paweł Żywko (55' Sebastian Dąbrowski) - Marko Lukač (62' Wojciech Kalinowski), Dawid Dzięgielewski (41' Mateusz Romachów)

Pierwszą porażkę w tym sezonie odniosły Młode Wilki 93. Do przerwy spotkanie było wyrównane, a od 24. minuty po golu Pawła Wolskiego gospoadarze objęli prowadzenie. Wprawdzie zaraz potem za sprawą Nikoli Todorovicia Legia po bardzo ładnej akcji wyrównała, ale tych dobrych momentów i płynności w grze naszego zespołu było stanowczo za mało. W drugiej połowie na boisku pojawiło się kilku zawodników z ławki, w tym rekonwalescenci, jednak wynik (jak i obraz gry)nie ulegał zmianie. Gdy wydawało się, że zacięte, acz niezbyt ładne spotkanie zakończy się remisem, dwa gole zdobyli gospodarze. Najpierw fatalny błąd naszej obrony wykorzystał Szymczak, który po akcji dwójkowej zdobył gola na 2-1, a następnie z rzutu wolnego wynik na 3-1 ustalił Marczak. W najbliższą sobotę o 9:30 mecz z liderem - Gwardią Warszawa.

Legia 97 8-0 (4-0) Okęcie Warszawa
gole: Maks Brzosko i Eryk Więdłocha po 3, Mateusz Stańczuk, Krzysztof Mamla

Spotkanie z Okęciem nie okazalo się dla podopiecznych Jakuba Sowińskiego ciężkim wyzwaniem. Już do przerwy mieli na koncie cztery gole, w drugiej połowie padło tyle samo. Hattricki zaliczyli: Maks Brzosko i Eryk Więdłocha. Legia z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli WLM.

Ursus 1-12 Legia 98
gole: Aleksander Waniek 6, Adrian Jabłoński i Igor Korczakowski po 2, Wiktor Wiszorowski, Mateusz Żyro.

W poprzednim sezonie Młode Wilki 98 uczestniczyły w rozgrywkach żaków rocznika 1997, gdzie zajęły 2. lokatę. Ursus 98 tymczasem zwyciężył w turnieju finałowym orlików i został mistrzem Warszawy. Drużyna traktorków walczyła jednak dzielnie tylko przez pierwszy kwadrans. Gdy przewaga Legii przekroczyła dwa gole, gospodarze przestali wierzyć w zwycięstwo i pojedynek stał się bardzo jednostronny. Aż 6 goli zdobył Aleksander Waniek, bezlitośnie wykorzystujący większość stworzonych sytuacji.