Sylwester Janiszewski pojedzie na MŚ w kolarstwie do lat 23 - fot. cyclingnews.com

Kolarstwo: Janiszewski w kadrze na MŚ U-23

Raffi i Bodziach, źródło: własne / rowery.org - Wiadomość archiwalna

Kolarz Legii-Felt, Sylwester Janiszewski znalazł się w składzie młodzieżowej reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Mendrisio. Trener kadry U-23, Zbigniew Piątek podał nazwiska pięciu zawodników, którzy wezmą udział w MŚ, które odbędą się w dniach 23-27. Wśród nich znalazł się legionista, który w wyścigu Praga - Karlove Vary - Praga zajął piąte miejsce.

"Skład uważam, że jest dobrany optymalnie, choć nie było łatwo. Ostatnim sprawdzianem był sobotni klasyk Praga-Karlove Vary-Praga i tu świetnie zaprezentował się Sylwester Janiszewski, który zajął piąte miejsce. Tym mnie przekonał, bo wcześniej miałem pewne wątpliwości" - powiedział trener kadry młodzieżowców Zbigniew Piątek.

Janiszewski dojechał do mety ze stratą 47,1 sekundy do zwycięzcy, Danilo Hondo. 42. miejsce zajął inny z legionistów, Tomasz Repiński.

W środę odbędzie się jazda indywidualna na czas na dystansie 33,2 km. Wyścig ze startu wspólnego (179,4 km) w tej kategorii odbędzie się w sobotę, 26 września. Janiszewski wystartuje w tym drugim wyścigu.