Tenisiści Legii zdobyli Mistrzostwo Polski Juniorów - fot. LL!
REKLAMA

Tenis: Legia Mistrzem Polski Juniorów!

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś w Bydgoszczy tenisowym finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, Legia po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna! Młodzi tenisiści naszego klubu w "derbowym" finale pokonali DeSki Warszawa 5-1. Po dramatycznej walce w deblach, obie nasze pary zwyciężyły w super tie-breakach. W singlach było już łatwiej - najpierw Wojtek Lutkowski, a następnie Krzysiek Bartosiewicz uporali się ze swoimi rywalami w dwu setowych pojedynkach, już wtedy zapewniając Legii mistrzowski tytuł. Gratulacje!

Mimo to podopieczni trenera Artura Bochenka nie kreczowali w dwóch pozostałych singlach, a do końca walczyli o jeszcze wyższe zwycięstwo. W piątym spotkaniu, rozgrywanym już bez wielkiej presji zwycięstwa, Piotrek Gadomski pokonał po trzysetowym pojedynku Antka Orlińskiego. Wtedy DeSki leżały już "na deskach":)

Jako ostatni, w zastępstwie kontuzjowanego Tomka Olfansa, na kort wyszedł Roy Brandys, który po niezwykle wyrównanej grze musiał uznać wyższość Macka Borkowskiego.

Oprócz świetnej gry Legioniści pokazali również na turnieju ogromne przywiązanie do klubowych barw i wielkie zaangażowanie w rywalizację. Nagrodą za tak wspaniałe reprezentowanie klubu - po raz trzeci z rzędu - był okazały puchar wręczony przez wiceprezesa PZT, medale oraz pamiątkowe upominki.

A oto komplet wyników:

1 debel: Wojtek Lutkowski, Krzysiek Bartosiewicz - Adam Laakel, Antek Orliński 3-6, 6-2, 10-6
2 debel: Tomek Olfans, Piotrek Gadomski - Maciek Romanowicz, Maciek Borkowski 6-1, 3-6, 11-9

single:

Wojtek Lutkowski - Adam Laakel 6-2, 6-4
Krzysiek Bartosiewicz - Maciek Romanowicz 6-2, 6-1
Piotrek Gadomski - Antek Orliński 6-7, 6-0, 6-2
Roy Brandys - Maciek Borkowski 5-7, 6-4, 3-6

Końcowa kolejność:

1. Legia Warszawa
2. Deski Warszawa
3. Promasters Szczecin
4. Mostostal Zabrze
5. AZS Poznań
6. Centrum Bydgoszcz
7. Arka Gdynia
8. ChTT Chorzów


Tenisiści Legii zdobyli Mistrzostwo Polski Juniorów - fot. LL!
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.