REKLAMA

PZPN przełoży 9. kolejkę ekstraklasy?

Bodziach, źródło: Sport.pl - Wiadomość archiwalna

Choć spotkania 9. kolejki zostały już dokładnie zaplanowane (Legia ma grać wówczas w Białymstoku z Jagiellonią), PZPN rozważa przesunięcie wszystkich ośmiu meczów ekstraklasy, zaplanowanych na weekend 2-4 października. Powodem są mecze reprezentacji Polski z Czechami i Słowacją.

Zdziwiony takim pomysłem jest dyrektor zarządzający Ekstraklasy SA, Bogdan Basałaj. "Pierwszy raz o tym słyszę, ale gdyby to była prawda, nie wyobrażam sobie powrotu do czasów minionej epoki, gdy takie praktyki były codziennością. Rozumiem, że Stefan Majewski robi wszystko, by jak najlepiej przygotować zespół do meczu ostatniej szansy, ale dziś kluby są przedsiębiorstwami i nie mogą sobie pozwolić na przekładanie meczów. Mają zobowiązania wobec stacji telewizyjnych, sponsorów i kibiców, przede wszystkim" - powiedział Sport.pl Basałaj.

"Gdyby nawet polskie kluby zgodziły się na przełożenie kolejki, to co będzie z piłkarzami z lig zagranicznych? Przecież drużyna z Bundesligi czy ligi francuskiej nie zwolni swojego gracza tylko dlatego, że Polska ma jeszcze szanse na mundial..." - dodał.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.