Siatkarze Legii w sobotę rozpoczynają nowy sezon. Zapraszamy na Żoliborz! - fot. Raffi
REKLAMA

Siatkarze rozpoczynają nowy sezon

BodziachWiadomość archiwalna>

W najbliższą sobotę o godzinie 17 na Żoliborzu, siatkarze zainaugurują nowy sezon ligowy. Legioniści w hali przy ulicy Braci Załuskich podejmować będą AZS II Olsztyn. Wstęp na mecz nadal kosztuje tylko 3 złote (do nabycia bezpośrednio przed meczem). W naszym zespole, w porównaniu z minionym sezonem, doszło do wielu zmian w składzie.

Zdaniem prezesa sekcji, Legia będzie w obecnych rozgrywkach silniejsza niż przed rokiem, kiedy do końca musiała bronić się przed spadkiem.

10 odeszło, 10 przyszło
Z drugiej strony wyniki sparingów wcale nie pozwalają na przesadny optymizm. Największą zmianą w kadrze Legii jest powrót na ławkę trenerską Wojciecha Szczuckiego. Były trener Legii zajął miejsce Witolda Poinca, któremu praca zawodowa nie pozwoliła na dalsze prowadzenie Legii. Z zespołem pożegnało się ponadto aż 10 zawodników! Maciej Chilmanowicz, Marcin Chmielewski i Marek Rybak wrócili po okresie wypożyczenia do MKS MDK Warszawa, a Robert Koper i Stefan Obradović do Metra. Kluby zmienili także: Krystian Kruk (Camper Wyszków), Tomasz Obuchowicz (AZS UAM Poznań), Dorian Poinc, Sławomir Pyta (Pronar Hajnówka) oraz zeszłoroczny kapitan Cezary Żyłkowski (Wilga Garwolin).

Drużynę wzmocniło dokładnie tyle samo graczy, co odeszło - dziesięciu. Zdecydowana większość z nich występowała dotychczas w Warszawie i okolicach. Drużynę wzmocnili: Bartosz Chmielewski, Mariusz Godlewski (MKS MDK Warszawa), Igor Grunt, Jacek Koźmian, Maciej Olenderek, Jakub Rudnicki (Metro Warszawa), Filip Lipowski, Przemysław Tomkiewicz (Salos Legionowo), Miłosz Raba (MKS Truso Grupa Wodna Elbląg), Roberto Mogentale (Włochy). Właśnie pojawienie się w składzie Roberto Mogentale, czyli męża Małgorzaty Glinki jest największym zaskoczeniem i może okazać się największym wzmocnieniem drużyny. Poza nimi w kadrze pozostało siedmiu zawodników: Łukasz Grobelny, Michał Karpiński, Wojciech Kasprzyk, Maksymilian Kozłowski, Igor Królikowski, Robert Pucuła i Karol Ołtuszewski.

Słabo w sparingach
W czasie przygotowań legioniści rozegrali kilka sparingów i wygrali dwa z nich. Na początku września przegrali w Wyszkowie z III-ligowym Camperem 1-4. W rozgrywanym dwa tygodnie później turnieju w Wyszkowie nasz zespół przegrał dwa razy z Ósemką Siedlce 0-3 i 1-2 oraz pokonał Camper 2-1. Kilka dni później podopieczni Wojciecha Szczuckiego pokonali ligowego rywala, AZS UW Warszawa 3-2, przegrywając już 0-2. Na koniec przygotowań, w miniony weekend, Legia przegrała cztery mecze: po 0-3 z Avią Świdnik i Pronarem Hajnówka oraz po 1-2 z AS Białołęka i Skrą II Bełchatów.

W strojach Ivetta
W sezonie 2009/10 siatkarze Legii występować będą w strojach sportowych marki Ivett. Podstawowy komplet meczowy stanowić będzie biała koszulka z czarnymi wstawkami, a także czarne spodenki. W drugim zestawie siatkarze będą występować w zielonych koszulkach z białymi wypustkami oraz czarno-zielonych spodenkach. Firma Ivett to ceniony na polskim rynku producent sprzętu sportowego. Do tej pory ubierała m.in. Asseco Resovię Rzeszów, Jadar Radom czy BBTS Bielsko-Biała.

Pierwsza okazja by zobaczyć legionistów w nowych strojach nadarzy się już w sobotę. Wtedy o godzinie 17 nasz zespół zainauguruje nowy sezon. Rywalem będą rezerwy AZS-u Olsztyn. W zespole gości będą mogli wystąpić zawodnicy pierwszej drużyny, występującej w PlusLidze. Mimo to liczymy na udaną inaugurację sezonu oraz liczną widownię w hali na Żoliborzu.

Więcej informacji o sekcji w dziale Siatkówka.REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.