fot. Mishka
REKLAMA

Protest przeciwko decyzjom Komisji Ligi

Woytek, źródło: własne/wp.pl - Wiadomość archiwalna

Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców zapowiada na wszystkich weekendowych spotkaniach ekstraklasy i I ligi protest przeciwko ostatnim decyzjom Komisji Ligi Ekstraklasy, która ukarała kluby i kibiców za wywieszenie transparentów o 17 września. I choć teraz komisja zarzeka się, że kara nie dotyczyła treści transparentów tylko faktu nieprzestrzegania procedur ich zgłoszenia, w czwartek sprawę komentowali w Sejmie nawet parlamentarzyści.

Europoseł Jacek Kurski zwołał w tej sprawie konferencję prasową i ubrany w klubowy szalik apelował, aby Lechia nie odwoływała się od nałożonej na nią kary. "Po to, żeby nie stwarzać wrażenia, że chodzi tylko o te 5 tysięcy złotych" - mówił Kurski. W podobnym tonie wypowiadał się już wcześniej także Ryszard Czarnecki. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz karę dla Lechii nazwał z kolei "idiotyzmem". Gdańscy radni PO i PiS wspólną uchwałą potępili postępowanie Ekstraklasy SA.

Problem z tego typu flagami nie dotknął tylko Lechii Gdańsk. W Łodzi podczas meczu ŁKS-u z Flotą Świnoujście delegat PZPN zakazał wywieszenia transparentu "17.IX.1939 - CHWAŁA OBROŃCOM POLSKOŚCI" z przekreślonym sierpem i młotem. Zagroził również karą, jeśli w uzasadnieniu minuty ciszy padną słowa "napaść, agresja, Rosja".

Jeszcze wcześniej zakaz dotknął także flagę Legii Warszawa "Better Dead Than Red", na której również widoczny jest przekreślony sierp i młot.

W związku z tym kibice wszystkich klubów podjęli decyzję o nie prowadzeniu dopingu przez pierwsze 45 minut w czasie meczów rozgrywanych w ten weekend. Dopingu nie będzie także przez pierwszych 45 minut dzisiejszego spotkania Legia - Lech.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.