Młode Wilki 98 pokonały Drukarza 11-4 - fot. Raffi

Młodzież: Młode Wilki 98 11-4 Drukarz

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Trwa doskonała passa Młodych Wilków z rocznika 1998. W czwartkowe popołudnie podopieczni Ernesta Wasia pokonali aż 11-4 rówieśników z praskiego Drukarza. Już do przerwy legioniści prowadzili wysoko, a zaraz po przerwie podwyższyli przewagę jeszcze bardziej. W końcówce goście odrobili część strat, ale i tak wysoko wygrała drużyna Legii, która po 4 kolejkach wciąż ma na koncie komplet punktów.

Mecz z Drukarzem rozegrano awansem, gdyż w weekend legioniści zmierzą się towarzysko z Jagiellonią. Spotkanie odbywało się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych - zimno, wiatr, a w pierwszej połowie również rzęsisty deszcz. To miało negatywny wpływ na jakość i płynność gry. Legioniści mimo utraty gola szybko odzyskali prowadzenie, a prażanie wydawali się z lekka przestraszeni; w tej połowie zdołali zresztą zdobyć tylko jednego gola. Bardzo udana dla legionistów była trzecia kwarta spotkania, w której zdobyli aż cztery gole i mieli liczne okazje do zdobycia kolejnych. Dopiero w samej końcówce tej odsłony, po przypadkowym "nabiciu" bramkarza przez obrońcę Legii padł gol samobójczy. Ostatnia partia, rozgrywana początkowo w nieco rezerwowym składzie, należała z początku niespodziewanie do graczy Drukarza. Zdobyli oni dwa gole i mieli dwie kolejne groźne okazje - za pierwszym razem trafili w słupek, a w drugiej sytuacji zaś dobrą interwencją popisał się Kamil Ceran. Sportowa złość popchnęła legionistów do ponowienia ataków. Wprawdzie Mateusz Żyro nie zdołał w pojedynku sam na sam pokonać golkipera gości, ale tuż przed końcowym gwizdkiem popisał się efektowną asystą, szybko wykonując rzut wolny. Do prostopadłej piłki dopadł Aleksander Waniek i strzelił swoją trzecią bramkę tego dnia, ustalając wynik meczu na 11-4 dla Młodych Wilków.

W czterech rozegranych dotąd spotkaniach legioniści zdobyli 39, a stracili 10 bramek. Jako jedyni zdobyli komplet punktów i pewnie prowadzą w tabeli "warszawskiej" grupy ligi żaków, przed Agrykolą, Unią i CWKS.

Legia 98 11-4 (6-1) Drukarz Warszawa
0-1 3 min. Ernest Zęgota
1-1 5 min. Adrian Jabłoński
2-1 6 min. Szymon Świerszcz
3-1 10 min. Patryk Kaniecki
4-1 15 min. Wiktor Wiszorowski
5-1 25 min. Aleksander Waniek
6-1 30 min. Patryk Gregorczuk (as. Mateusz Żyro)
7-1 36 min. Igor Korczakowski (as. Aleksander Waniek)