Młode Wilki 93 pokonały Dolcan - fot. Raffi

Młodzież: mecze niedzielne (foto + video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W najciekawszym niedzielnym pojedynku Młode Wilki 1993 pokonały po niełatwym meczu 4-1 Dolcan Ząbki. Żacy CWKS zremisowali 2-2 z mistrzem Warszawy - Ursusem, a mogli nawet wygrać, jednak nie wykorzystali kilku dogodnych okazji, w tym rzutu karnego. Trampkarze CWKS 94 po bezbramkowej 1. połowie ostatecznie ulegli 0-3 Targówkowi, a Młode Wilki 1996 rozgromiły 7-0 KS Piaseczno.

Dolcan Ząbki 1-4 (0-1) Legia 93 - Zdjęcia z meczu

gole:
0-1 37 min. Marko Lukač (as. Kordian Latos)
0-2 46 min. Michał Kępka (as. Marko Lukač)
1-2 57 min. Mateusz Łysik
1-3 58 min. Kamil Kurowski (as. Marko Lukač)
1-4 72 min. Kamil Kurowski (as. Michał Grudniewski)

Legia: Mateusz Nowak - Radosław Paczuski, Mateusz Długołęcki, Bartłomiej Gołębiewski, Piotr Kuklewski (41' Przemysław Przysowa [94]) - Michał Kępka (68' Michał Grudniewski), Kordian Latos (Kpt), Michał Rzuchowski Ż, Marko Lukač (65' Wojciech Kalinowski) - Paweł Żywko (50' Kamil Kurowski [94]), Maciej Prusinowski (58' Norbert Misiak [94]).
Trenerzy: Krzysztof Dębek, Radosław Kucharski
Widzów: 50

Do spotkania z Dolcanem podopieczni Krzysztofa Dębka przystąpili bez trzech zawodników powołanych do kadry oraz kilku graczy kontuzjowanych. Braki musieli uzupełnić zawodnicy młodsi. Gospodarzem był Dolcan, ale mecz rozgrywany był na doskonale znanej naszym piłkarzom płycie przy Blokowej. Od pierwszej minuty trwała zażarta walka, w której nieco więcej do powiedzenia mieli legioniści, ale dopiero na 3 minuty przed przerwą gola dającego prowadzenie 1-0 zdobył Słowak Marko Lukač. Po ciężkiej pierwszej połowie, w drugiej legioniści uzyskali większą przewagę (zdobywając gola po akcji Latosa i Lukača wykończonej skutecznie przez Michała Kępkę). Choć narazili się na kilka kontr (szczególnie dużo strzałów na bramkę Legii oddał jej były gracz, Jakub Romańczuk, większość ataków padała jednak łupem pwnie grającej legijnej obrony), z których jedna skończyła się golem, to ostatnie 20 minut należało już zdecydowanie do nich. Dwa gole zdobył wypożyczony na ten mecz z rocznika 94 Kamil Kurowski (najpierw dobił strzał Lukača po rajdzie i wrzutce Norberta Misiaka, a następnie skutecznie wykorzystał dośrodkowanie Michała Grudniewskiego), a z dobrej strony pokazali się również dwaj pozostali jego rówieśnicy. Choć przez długi czas legionisci mieli problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji, w końcówce mogli zdobyć jeszcze kilka kolejnych bramek, a gospodarze zupełnie się "rozkleili" w grze obronnej (choć zdarzało im się groźnie kontrować). Warto odnotować również kolejną bramkę i 2 asysty Marko Lukača. W drużynie zadebiutował pozyskany z Salosu Szczecin środkowy pomocnik, mający na koncie powołania do reprezentacji Polski Michał Rzuchowski, który w drugiej połowie pokazał kilka ciekawych zagrań. Po 9. kolejce Legia ma na koncie 21 punktów (bramki 25-7) i prowadzi w tabeli, o punkt przed Juniorem Ursynów i o 3 przed Agrykolą.

CWKS Legia 94 0-3 (0-0) GKP Targówek
0-1 Daniel Kraska
0-2 Karol Kurek
0-3 Daniel Kraska

Choć mecz z Targówkiem był w wykonaniu legionistów lepszy, niż środowy pojedynek z Młodymi Wilkami, do przerwy tylko dobra dyspozycja Damiana Karczmarczyka chroniła ich przed utratą gola. Sami zagrażali gościom głownie po stałych fragmentach gry. Po zmianie stron (i... koszulek) szło już jednak gorzej. Legioniści nie stwarzali sobie zbyt groźnych sytuacji, za to prażanie zdołali w końcu wykorzystać 3 akcje i ostatecznie zasłużenie wygrali, awansując na drugą lokatę w tabeli, 5 punktów za KP Legią. "Wojskowi" z 1 punktem w 7 meczach zajmują za to niestety ostatnią lokatę.

KS Piaseczno 0-7 (0-5) Legia 96 - Zdjęcia z meczu
gole:
0-1 3 min. Mateusz Baranowski (as. Jakub Nidzgorski)
0-2 5 min. Daniel Mlonek (as. Mateusz Baranowski)
0-3 7 min. Jakub Nidzgorski (as. Mateusz Baranowski)
0-4 18 min. Daniel Turżonek (as. Jakub Nidzgorski)
0-5 24 min. Jakub Nidzgorski (as. Daniel Turżonek)
0-6 41 min. Daniel Turżonek (as. Jakub Nidzgorski)
0-7 65 min. Przemek Marusiak (as. Daniel Mlonek)

Skład Legii: Jędraszczyk (36' Siedlecki) - Ozga, Najemski (Kpt) (55' Koncki), Makowski (41' Kostylew), Gorczyca - Marusiak, Podsiadło, Mlonek, Baranowski - Turżonek, Nidzgorski (41' Suchanek).
Trenerzy: Marcin Pawlina, Tomasz Grudziński
Widzów: 40

Legioniści odnieśli kolejne zwycięstwo w Mazowieckiej Lidze Trampkarzy Młodszych. Tym razem bez problemów rozprawili się z Piasecznem, już po 7 minutach prowadząc trzema golami. Gole zdobywała głównie doskonale współpracująca para napastników Jakub Nidzgorski - Daniel Turżonek, ale wynik otworzył Mateusz Baranowski, który z kolei asystował przy dwóch kolejnych golach, Mlonka i Nidzgorskiego. Gospodarze przez cały mecz stworzyli sobie tylko jedną dogodną okazję do zdobycia bramki, w 28. minucie, ale i jej nie zdołali wykorzystać. Do przerwy nasi gracze prowadzili mieli już na koncie pięć trafień i w drugiej połowie na boisku pojawić się mogli kolejni gracze, w tym już niejako tradycyjnie, jeden z bramkarzy... w polu. Szybko na 0-6 podwyższył Turżonek po wrzutce Nidzgorskiego z prawej strony. W końcówce meczu na bramkę gospodarzy sunął atak za atakiem, i wynik mógł być jeszcze wyższy. Bramek nie zdołali strzelić Marcel Gorczyca i Michał Suchanek, w poprzeczkę trafił Mlonek zaś strzał Turżonka obronił golkiper z Piaseczna, ale w końcu siódmą bramkę dla legionistów zdobył Przemek Marusiak z podania Mlonka. Cieszy zasłużone zwycięstwo, a zwłaszcza całkiem dobra gra naszej drużyny mimo absencji kilku zawodników (m.in. Bielicki, Rakowski, Szmołda). W tabeli nasi zawodnicy prowadzą mając na koncie 19p. (bramki 43-4), jednak druga Pogoń Grodzisk ma jedno spotkanie zaległe.

CWKS Legia 98 2-2 (0-1) KS Ursus - Zdjęcia z meczu

gole:
0-1 16 min. Wiktor Rychlik
1-1 37 min. Alek Osowski
1-2 47 min. Dominik Siekielski
2-2 50 min. Kacper Gąstał

Skład Legii: Jankowski (Nowakowski) - Osowski, Liber, Pietrzykowski, Bui, Gąstał, Sauczek, Stein, Kowalczyk, Mikułowski, Ameljańczyk, Padzik, Skowroński, Przygoda, Androsiuk.
Trener: Mariusz Jaguś
Widzów: 50

Mecz z aktualnym mistrzem Warszawy miał zacięty i z początku wyrównany przebieg. Na początku 2. kwarty goście objęli prowadzenie, ale w 27. minucie podopieczni trenera Mariusza Jagusia stanęli przed szansą wyrównania po rzucie karnym - niestety Maks Mikułowski, choć zmylił bramkarza, trafił jedynie w słupek. Na 3. kwartę "Wojskowi" wyszli w niemal najmocniejszym składzie i uzyskali znaczącą przewagę, szybko doprowadzając do wyrównania. Niestety, nie udało się wykorzystać kilku innych doskonałych sytuacji. to zemściło się na początku ostatniej odsłony, gdy za sprawą Siekielskiego goście pownownie odzyskali prowadzenia. Na boisko powróciło kilku podstawowych graczy CWKS i już po 3 minutach Kacper Gąstał doprowadził do wyrównania. Niestety w końcówce z powodu kary czasowej dla jednego z naszych graczy musieliśmy grać w osłabieniu, co nie ułatwiało nam akcji, a mecz się wyrównał. Końcowy remis biorąc pod uwagę przebieg gry, chyba nieco bardziej satysfakcjonować może gości.