U-17 i U-23: Występy Romachowa i Paluchowskiego

Fumen, źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Mateusz Romachów wystąpił przez całe spotkanie w reprezentacji Polski do lat 17 przeciw rówieśnikom z Armenii w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. Biało-czerwoni wygrali 4-1 kończąc spotkanie z przewagą dwóch zawodników na boisku. Najpierw w 52. minucie za faul czerwoną kartkę ujrzał Gagig Pochosjan, a przed końcem spotkania z tego samego powodu wyleciał Howannes Miranjan. Dwaj pozostali legioniści Dawid Dzięgielewski oraz Marcel Gąsior nie pojawili się na placu gry. Natomiast Adrian Paluchowski miał okazję zagrać przeciw Portugalii.
Przypomnijmy, iż w pierwszym meczu Polska przegrała 2-4 z Austrią. Ostatni mecz Polaków już 14 października o godz. 15:00 w Pruszkowie. Rywalem biało-czerwonych będzie ekipa z Izraela.

Polska 4-1 Armenia
1-0 44 min. Grigor Howannisjan 44 (s)
2-0 49 min. Michał Nalepa
3-0 56 min. Łukasz Bogusławski
3-1 59 min. Howannes Miranjan
4-1 80 min. Arkadiusz Serafin

Polska: 12. Michał Szromnik - 2. Jędrzej Łągiewka, 4. Michał Nalepa, 5. Krystian Żołnierewicz, 6. Łukasz Bogusławski (62, 7. Szymon Drewniak), 8. Kamil Wiktorski, 9. Marcin Byszewski, 10. Mateusz Romachów, 13. Kornel Osyra, 15. Adrian Rząsa (73, 16. Mateusz Lewandowski), 18. Arkadiusz Serafin.

Natomiast Adrian Paluchowski przez 57 minut starał się wpakować piłkę do siatki w meczu przeciw Portugalii. Ostatecznie reprezentacja do lat 23 remisując bezbramkowo podzieliła się punktami z rywalem. Spotkanie odbyło się w ramach "U23 International Challenge Trophy" rozgrywanego w Sandomierzu.

Polska 0-0 Portugalia

Polska: 1. Adam Stachowiak - 2. Jakub Tosik, 4. Mateusz Kowalski, 5. Jarosław Fojut, 3. Przemysław Kocot - 11. Adrian Mierzejewski, 6. Cezary Wilk, 8. Radosław Majewski, 10. Łukasz Janoszka - 7. Piotr Ćwielong (80, 13. Piotr Tomasik), 9. Adrian Paluchowski (57, 14. Łukasz Hanzel).