Legia niczego się nie uczy - mówi Miklas - fot. LegiaLive!
REKLAMA
REKLAMA

Miklas: Legia niczego się nie uczy

Bodziach, źródło: Gazeta Wyborcza - Wiadomość archiwalna

Legia nie zmieni trenera w trakcie rundy jesiennej. Mimo słabych wyników czas rozliczeń przyjdzie zimą. "Jakiekolwiek decyzje podejmiemy po zakończeniu rundy jesiennej, czyli po 17 meczach" - zapewnia prezes klubu, Leszek Miklas. Mimo to Miklas widzi błędy. "Organizm, jakim jest Legia, niczego się nie uczy" - mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

"Jak traciliśmy punkty na wyjazdach, tak tracimy. Wymagamy tego, by zespół wyciągał wnioski, nie powielał błędów" - mówi prezes klubu, który dodaje, że postępu w grze nie zauważa. Wszak Legia ma znacznie gorszy bilans niż przed rokiem.

Trener Urban nie ma postawionego ultimatum, ile punktów musi zdobyć jesienią, by zachować posadę. "Trener wie, jakie są oczekiwania zarządu. Po 17. kolejce nie możemy mieć straty, która teoretycznie i praktycznie wyeliminuje nas z walki o mistrzostwo" - mówi Miklas, który nie chce powiedzieć, czy 7 punktów, które obecnie Legia traci do Wisły jest taką stratą.

Prezes wydaje się zażenowany postawą zawodników, którzy po meczu w Białymstoku udali się na suto zakrapianą imprezę. "Owszem, zaczynała się dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach, ale po porażce w Białymstoku w słabym stylu wypadałoby podkulić ogon. A już podjechanie na imprezę klubowym autokarem to absolutny brak wyobraźni" - mówi Miklas.

Za słabe wyniki odpowiedzialny jest nie tylko Jan Urban. Prezesa Miklasa śmieszą narzekania zawodników na piłki, boisko, czy twardą grę. "Te wszystkie narzekania na zbyt ciężką piłkę, mokrą piłkę albo grząskie boisko czy płakanie, że przeciwnik kopał po nogach, to przedszkole" - mówi.

Teraz najważniejszym celem jest dopasowanie poziomu gry drużyny do nowego stadionu. "My nie mamy wyboru. Musimy grać lepiej. I zrobimy wszystko, żeby tak było. Żeby poprawić jakość. Będzie ogromny żal, jeśli drużyna nie będzie pasowała stylem do stadionu. Ale jest jeszcze chwila, żeby to wszystko spróbować naprawić" - kończy rozmowę Miklas.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.