Chorzowianie o meczu

Fumen - Wiadomość archiwalna

Marcin Nowacki (Ruch Chorzów): Legia była zdeterminowana od samego początku, co było widać gołym okiem. Trochę nas przycisnęli, szybko zdobyli bramkę, co ułożyło mecz. Przed przerwą dostaliśmy drugą bramkę i już z takiego stanu ciężko jest się podnieść grając z takim zespołem. Choć w drugiej połowie pokazaliśmy, że możemy być równorzędnym przeciwnikiem.
Mieliśmy swoje okazje, poprzeczkę oraz minimalne chybienie Janoszki, ale wydaje mi się, że prowadząc 2-0 gospodarze nastawili się na kontry. Był to typowy mecz do pierwszej bramki, która pokrzyżowała wszystkie nasze plany. Trudno, legioniści mają punkt straty do nas, a przed nami mecz z Jagiellonią. Musi to spotkanie wygrać, jeśli chcemy myśleć o utrzymaniu pozycji wicelidera. A Legia? To klasowy zespół. Bez dwóch zdań.

Artur Sobiech (Ruch Chorzów): Legia zdominowała pierwszą połowę czego efektem były dwie bramki. Po zmianie stron staraliśmy się stworzyć sytuacje pod bramkowe, co częściowo się udało. Niestety nie wykorzystaliśmy ich i wynik jest jaki jest. W pewnym sensie brakowało mi Andrzeja Niedzielana w ataku. Zresztą jest on wsparciem dla całego zespołu. Aczkolwiek liczymy, że Andrzej wróci na mecz z Jagiellonią i nasza gra będzie wyglądała lepiej.