fot. Mishka
REKLAMA
REKLAMA

Stadion: Kolejna kratownica i membrana

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Stadion Legii zmienia się każdego dnia. Od meczu z Ruchem minął już ponad tydzień, a na placu budowy pojawiły się m.in. kolejne dźwigary dachowe, kratownica i membrana dachowa. Na trybunie wschodniej zamontowane zostały już wszystkie dźwigary dachowe (trwa jeszcze ich spawanie). W północnej części trybuny zamontowano już pierwszą kratownicę, łączącą się z tą na trybunie północnej.
Konstrukcja w tym miejscu nie jest wspierana przez wieżyczki. Te podtrzymują jedynie pozostałe dźwigary na wschodniej.

Cały czas prowadzone są prace przy dolnej trybunie południowej, a także przy zbiorniku retencyjnym za trybuną Krytą. Ten został już przysypany.

Trwają prace związane z montażem membrany dachowej - zarówno na trybunie południowej (od strony kanałku), jak i północnej (od strony Torwaru). Od strony południowej nałożona została już druga membrana pomiędzy kolejnymi dźwigarami. Od strony ulicy Łazienkowskiej na razie na kratownicę nałożono specjalny podest.

W narożniku północno-zachodnim znajduje się natomiast konstrukcja, na której w przyszłości zamocowany zostanie jeden z dwóch telebimów. Taka sama w przyszłości znajdzie się w przeciwległym narożniku. Najpierw jednak muszą tam stanąć dźwigary, a to nastąpi dopiero po zakończeniu prac przy dolnej trybunie południowej.
fot. Mishka

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.