Moussa Ouattara może za rok wrócić do Legii - fot. LegiaLive!
REKLAMA

Ouattara może za rok wróci do Legii

Bodziach, źródło: Magazyn Futbol / własne - Wiadomość archiwalna

Choć w Legii spędził zaledwie jeden sezon to i tak fani bardzo dobrze go pamiętają. Moussa Ouattara pokazał się jako bardzo waleczny obrońca, często grający na pograniczu faulu. Z Legią rozstawał się w dziwnych okolicznościach. Klubowi prawnicy twierdzili, że umowa z Ouattarą została przedłużona automatycznie, na podstawie jednego z punktów poprzedniego kontraktu. Zawodnik z Burkina Faso odszedł jednak do Kaiserslautern, a sprawą zajęła się UEFA.

"Po wyjeździe Moussy do Niemiec Legia dostała rekompensatę z UEFA" - mówi szef skautingu w Legii, Marek Jóźwiak, który zdradza, że jest szansa, że Ouattara wróci jeszcze na Łazienkowską.

Zdaniem "Bereta" zawodnik, który do Legii trafił jako bezrobotny (wcześniej występował we Francji) dobrze rozumiał wszystkie zapisy w swojej umowie z warszawskim klubem. "Ouattara wszystkie negocjacje transferowe dobrze rozumiał, a w Legii zarabiał uczciwie. Kiedy początkowo nie sprawdził się w drużynie i wyjeżdżał z Polski, powiedziałem mu na lotnisku: chciałbym, żebyś został z nami, ale za mniejsze pieniądze. Wtedy zdecydował się zostać i przyznaję, że po perwnym czasie można było zmienić mu kontrakt, żeby zarabiał więcej. Tak się jednak nie stało i nie ma tematu" - mówi w rozmowie z Magazynem Futbol Marek Jóźwiak.

Niewykluczone, że dobrze zbudowanego zawodnika, który w Legii strzelił dwie bramki, jeszcze zobaczymy w koszulce z eLką na piersi. "Cały czas jestem z nim w stałym kontakcie i być może za rok znowu pojawi się na Łazienkowskiej" - mówi Jóźwiak. W czasie ponad trzyletniego pobytu w Niemczech Ouattara zagrał 61 spotkań ligowych w Niemczech, w których strzelił jedną bramkę i zanotował 3 asysty. W obecnym sezonie w 2. Bundeslidze nie zagrał jeszcze ani razu. "Nie był to żaden wybitny technik. Potrafił grać agresywnie, miał świetne warunki fizyczne. Wystarczyło, żeby zaistnieć w Legii i być podstawowym zawodnikiem drużyny. W Niemczech się nie przebił, ale na tym wyjeździe na pewno zyskał finansowo - stanął na nogi, dostał papiery, które pozwolą mu na stały pobyt w tym kraju" - mówi Jóźwiak.

W Legii Ouattara zagrał w 18 spotkaniach ligowych (2 bramki) i dwóch Pucharu Polski. Osiem razy karany był żółtymi kartkami, raz czerwoną (w konsekwencji dwóch żółtych). W sezonie 2005/06 wywalczył z Legią mistrzostwo Polski.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.