Hokejowa Legia miała godzinę na podjęcie decyzji o grze w ekstraklasie - fot. LegiaLive!
REKLAMA
REKLAMA

Hokejowa Legia nie skorzystała z propozycji awansu do ekstraklasy

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Hokeiści Legii mieli szansę, by rywalizować z czterema drużynami ekstraklasy już od jutra! Wczoraj nasz zespół ostatecznie zajął 3. miejsce w I lidze po rundzie zasadniczej i miał od najbliższego weekendu rywalizować z drużynami z miejsc 4-9 zaplecza ekstraklasy. Z gry z drużynami ekstraklasy wycofała się jednak druga drużyna I ligi, Polonia Bytom i jej miejsce mógł zająć nasz klub. PZHL dał Legii na podjęcie decyzji tylko... godzinę.

I to w momencie, kiedy 24h później trzeba rozegrać spotkanie w Gdańsku. Działacze Legii nie skorzystali z tej propozycji. "Wolimy sami wywalczyć awans do PLH" - mówi LL! kierownik drużyny, Wiktorian Pawłowski.

Klubu z Górnego Śląska nie stać na rywalizację na tym poziomie i jego miejsce mógł zająć pierwszy z zespołów, który nie zakwalifikował się do walki o awans. Czyli Legia. Polonia podjęła jednak decyzję dopiero dzisiaj przed południem. Do działaczy Legii zadzwoniono z PZHL dopiero o godzinie 13 i powiedziano, że najpóźniej do 14 muszą podjąć ostateczną decyzję. Jak zapewniają władze Legii, wyjazd na jutrzejszy mecz ze Stoczniowcem po prostu jest niemożliwy i choćby z tego powodu trzeba było zrezygnować z zajęcia miejsca Polonii w grupie B.

Po rundzie zasadniczej zarówno hokejowa ekstraklasa, jak i I liga zostały podzielone na 3 grupy. Pierwszą z nich stanowi 6 najlepszych ekip ekstraklasy, kolejną drużyny z miejsc 7-10 ekstraklasy oraz 1-2 z I ligi, a kolejną zespoły z miejsc 3-9 I ligi. Obecnie nie wiadomo jak wyglądać będzie podział lig. Prawdopodobnie w grupie B pozostanie jedno wolne miejsce, zaś w grupie C rywalizować będzie więcej ekip.

Hokejowa Legia cały czas ma szanse na wywalczenie awansu. "Mamy szanse na awans i zrobimy wszystko, żeby wywalczyć go na lodzie" - mówi LegiaLive! Pawłowski. Nasz zespół rywalizację w grupie C rozpocznie w najbliższy weekend. Choć początkowo nasz zespół miał w niedzielę podejmować na Torwarze II GKS Katowice, wiadomo już, że terminarz ulegnie zmianie. Według naszych informacji Legię czekają dwa wyjazdowe mecze - w sobotę do Sosnowca i w niedzielę do Katowic.

Po rundzie zasadniczej w Grupie A znalazły się: GKS Tychy, Cracovia Kraków, Zagłębie Sosnowiec, Wojas Podhale Nowy Targ, GKS Tychy, Naprzód Janów.
Grupa B: Energa Stoczniowiec, TKH Toruń, Unia Oświęcim, KH Sanok (ekstraklasa), KTH Krynica, Polonia Bytom (liga)
Grupa C: Legia Warszawa, GKS Katowice, Orlik Opole, MMKS Nowy Targ, SMS I PZHL Sosnowiec, Sielec Sosnowiec, Cracovia II Kraków.

Więcej informacji w dziale Hokej.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.