Kibice z krzesełkami w rękach - fot. Mishka
REKLAMA

Rok budowy: Pożegnanie Żylety

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Mecz ze Śląskiem Wrocław, rozegrany 14.11.2008 r., był ostatnim spotkaniem przed rozpoczęciem długo wyczekiwanej budowy nowego stadionu Legii. 10000 osób mogło na żywo obserwować pogrom, jaki legioniści zafundowali piłkarzom z Wrocławia i pożegnać się z legendarną Żyletą.

Tego dnia kibice zawiesili protest i dopingowali na całego. Nie zabrakło sektorówek, pirotechniki oraz kilku gniazdowych, którzy w latach świetności naszej trybuny kierowali dopingiem najlepszej kibicowskiej ekipy kraju. Do atmosfery dostosowali się piłkarze i wbili wrocławianom 4 gole. Po bramkach, jak za dawnych lat, fani z radości wskakiwali na ogrodzenie i rzucali się sobie w ramiona. Po meczu dosyć długo nikt nie chciał opuszczać swoich miejsc - trybuny, na której wychowały się tysiące fanów. Wiele osób postanowiło na pamiątkę wziąć krzesełka, które znajdowały się na Żylecie od 13 lat. W ten sposób nieoficjalnie rozpoczęła się rozbiórka starego obiektu i przyspieszenie budowy nowego stadionu.

Zapraszamy do przeczytania relacji z trybun z meczu ze Śląskiem oraz obejrzenia zdjęć z meczu.

Poniżej prezentujemy video i kilka pamiątkowych zjdęć.


fot. Mishka
fot. turi
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.