fot. Mishka
REKLAMA

Klub wysyła zakazy stadionowe

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Klub Piłkarski Legia od kilku dni wysyła do kibiców zakazy stadionowe za mecz z Ruchem Chorzów. W sumie ma ich być ponad 20. Karani są nie tylko ci, którzy np. rzucali krzesełkami w pracowników ochrony, lecz także osoby, które opuściły w trakcie meczu swoje miejsca i "utrudniały pracę ochronie". Klub nałożył zakazy na okres 2 lat od dnia uprawomocnienia. Od zakazu przysługuje kibicom odwołanie do Ekstraklasy SA.

Można je złożyć w ciągu 7 dni od doręczenia pisma o nałożeniu zakazu klubowego. Aby odwołanie zostało rozpatrzone, trzeba wpłacić na konto Ekstraklasy 100 złotych.

Zwrot kaucji następuje tylko w przypadku uwzględnienia odwołania w całości. Wtedy koszty postępowania w wysokości 100 złotych zobowiązany jest ponieść organizator zawodów.

Większość ukaranych po meczu z Ruchem kibiców w uzasadnieniu od klubu z Łazienkowskiej usłyszało: "W trakcie meczu ekstraklasy pomiędzy Legią i Ruchem na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3, opuścił Pan miejsce oznaczone na karnecie bez zgody służby porządkowej, a następnie swoim zachowaniem utrudniał Pan przeprowadzenie interwencji pracownikom służby porządkowej w stosunku do innego kibica - czyn ten stanowi naruszenie paragrafu 9 i 13 obowiązującego "Regulaminu masowej imprezy sportowej".

Z materiałem dowodowym może Pan zapoznać się w siedzibie Klubu w Warszawie przy ul. Łazienkowskiej 3, kontaktując się wcześniej z Dyrektorem ds. Bezpieczeństwa Panem Bogusławem Błędowskim."
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.