REKLAMA
REKLAMA

Ani GKS, ani Legia nie dostaną premii za wygraną

Bodziach, źródło: własne / Gazeta Wyborcza - Wiadomość archiwalna

Piłkarze GKS-u Bełchatów nie dostaną premii pieniężnej za wygraną w sobotnim meczu z Legią. Podopieczni Rafała Ulatowskiego zanotowali ostatnio świetną serię siedmiu wygranych z rzędu. I wtedy właśnie dowiedzieli się o decyzji klubowych działaczy - premie za wygrane mecze nie będą wypłacane. Zostaną one wypłacone piłkarzom na koniec sezonu, tylko w przypadku wywalczenia promocji do europejskich pucharów.

"Nie mamy zamiaru tym się przejmować, tylko dalej będziemy robić swoje i cały czas przybliżać się do celu. Wiadomo, że pieniądze są dla nas bardzo ważne, ale nie najważniejsze. Dlatego nie robimy z tej decyzji tragedii" - mówi Tomasz Wróbel, pomocnik GKS-u. Do tej pory zawodnicy z Bełchatowa otrzymywali od 60 do 100 tysięcy złotych do podziału za zwycięstwo. Wysokość premii zależała od miejsca w tabeli przeciwnika.

Podobny manewr zastosowała Legia, ale miał on miejsce po słabszych wynikach drużyny. Legioniści premie dostaną po sezonie, tylko w przypadku zdobycia mistrzostwa Polski. Działacze ustalili, że jeśli Legia triumfuje w lidze, drużyna dostanie milion euro do podziału. To rekordowa kwota w przypadku warszawskiego klubu. Także działacze Lecha zamrozili premie swoim piłkarzom - ci zobaczą je tylko w przypadku zajęcia miejsca w pierwszej trójce na koniec rozgrywek.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.