Najstarszy rocznik Młodych Wilków pokonał w sparingu rówieśników z Lecha Poznań - fot. LegiaLIVE!

Młodzież: mecze i turnieje sobotnie (foto + video)

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W rozegranych w sobotę sparingach legioniści przeważnie byli górą. W "czwórmeczu" z Lechem Poznań górą były roczniki 91-4, a spotkanie Młodych Wilków 95 zakończyło się remisem 1-1. 4-2 wygrały w Bełchatowie Młode Wilki 96, ich o 2 lata młodsi koledzy po wyrównanym i interesującym spotkaniu ulegli 6-7 Jagiellonii.

7-2 z rówieśnikami z Białegostoku wygrały Młode Wilki 2000. Żacy CWKS wygrali 3 z 5 meczów w turnieju Pruszków Cup i jutro zagrają w ćwierćfinale z Widzewem.

Sparingi:
Legia 91/2 2-1 (1-1) Lech Poznań 91/2 - Zdjęcia z meczu
0-1 5 min.
1-1 65 min. Mikołaj Piotrowski (as. Dominik Furman)
2-1 82 min. Dominik Furman (b.a.)

Skład: Chrostowski (46' Jałocha) - Bochenek, Michalak, Cichocki, Kursa - Kostyra (75' Mizgała), gracz testowany (46' Piotrowski, 73' zmiana powrotna), Furman Ż (30' Kopczyński, 60' zmiana powrotna), Mizgała (46' Delikat) - Rozwandowicz (67' Wojtczak), Wojtczak (46' Lukač [93]).

Mecz miał podobny przebieg do tego z niedawnych finałów Mistrzostw Polski, z tą różnicą, że dzięki lepszej skuteczności legionistów tym razem był "happy end". Z początku lepiej prezentowali się lechici, którzy szybko zdobyli gola, a swoją agresywna grą zupełnie wybijali legionistów z konceptu. Od 25. minut Młode Wilki przejęły inicjatywę i stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji. W drugiej połowie ten stan rzeczy nie uległ zmianie, co dało w końcu efekt bramkowy - piłka znalazła drogę do siatki po ładnych uderzeniach Piotrowskiego i Furmana. Tym samym zasłużone zwycięstwo odniosła Legia.

Legia 93 4-3 (2-1) Lech Poznań 93 - Zdjęcia z meczu
1-0 18 min. Marko Lukač (as. Michał Kępka)
2-0 28 min. Michał Rzuchowski (wolny, po faulu na Lukaču)
2-1 34 min. Arkadiusz Serafin
3-1 52 min. Michał Kępka (b.a.)
4-1 57 min. Kordian Latos (as. Wojciech Kalinowski)
4-2 69 min. Krzysztof Kołodziej
4-3 72 min. Dominik Chromiński

Skład: W.Pawłowski (41' Wienczatek, 60' Nowak) - Paczuski, M. Grudniewski, Siwak, Kuklewski (41' Todorović) - Kępka (54' Gołębiewski), Latos, Rzuchowski, Prusinowski (56' Kalinowski), Żywko - Lukač (41' Dzięgielewski).

Mimo braku kilku kontuzjowanych graczy (Czarnecki, Długołęcki, Dąbrowski, Romachów; rekonwalescent Karol Grudniewski rozgrzewał się, ale ostatecznie nie wyszedł na boisko) legioniści dość pewnie poradzili sobie z Lechem, przeważając przez większość spotkania. Choć pierwsze 10 minut należało do gości, nie zdołali oni zdobyć gola.
Na prowadzenie wyszli za to legioniści, po pięknej dwójkowej akcji Kępka-Lukač. Następnie szans bramkarzowi Lecha nie dał Michał Rzuchowski, pewnie egzekwując rzut wolny i gdy już wydawało się, że prowadzenie zostanie jeszcze przed przerwą podwyższone, niefrasobliwość w grze obronnej Legii wykorzystał Serafin, przerzucając piłkę nad naszym bramkarzem.
Po przerwie wszystko wróciło do normy, a na 3-1 podwyższył po pięknym solowym rajdzie dobrze dziś dysponowany Michał Kępka. Wkrótce potem po akcji zespołowej piłkę przy słupku zmieścił Kordian Latos i było już 4-1. Na boisku pojawiali się kolejni gracze. Niestety, dwa indywidualne błędy naszego obrońcy spowodowały, że gości dość niespodziewanie zdobyli w ciągu 3 minut dwa gole i uwierzyli w odrobienie strat. Na szczęście przewaga lechitów nie trwała długo, a ostatnie 5 minut ponownie należało do podopiecznych Krzysztofa Dębka. Najbliżej szczęścia był Dawid Dzięgielewski, którego uderzenie trafiło w poprzeczkę.

Lech Poznań 94 1-2 (1-1) Legia 94
0-1 38 min. Przemysław Żegleń
1-1 39 min.
1-2 61 min. Maciej Mąka

Skład: Haluch [95] - Mąka, Drożdżal, gracz testowany (41' Sokołowski), Przysowa - Misiak, gracz testowany (41' Malesa), gracz testowany (41' Pielaciński), Kurowski (41' Fabiszewski) - Żegleń (41' Mazek), gracz testowany (Sosnowski).

Pierwsza połowa miała stosunkowo wyrównany przebieg. Tuż przed przerwą prowadzenie gola zdobyli legioniści, którzy i w drugiej odsłonie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Bramkę zdobyli jednak... lechici. Na odpowiedź podopiecznych Tomasza Sokołowskiego i Jakuba Sowińskiego nie trzeba było długo czekać - już po minucie prowadzenie dla Młodych Wilków odzyskał Maciej Mąka. Ostatecznie po ciekawym, stojącym z obu stron na wysokim poziomie meczu wygrała Legia, która testowała również kilku graczy, mogących być potencjalnie wzmocnieniem drużyny.

Lech Poznań 95 1-1 (1-0) Legia 95
1-0
1-1 75 min. Damian Kucharski(głową, as. Konrad Romachów z rzutu rożnego)
Gracz testowany (36' Koncki [96]) - Okieńczyc, Piórkowski, Kucharski, Piwowarczyk (Zawal) - Romachów, gracz testowany (Sieradzki), Dziewicki (Chmielewski), Jagiełło - Arak, Chmielewski(Milewski).

2-4

Skład: Jędraszczak (Siedlecki) - Ozga, Gorczyca, Makowski (Kostrzanowski [97]), Baranowski (Zabłocki [97]) - Szmołda, Kostylew, Podsiadło (Turżonek), Rakowski (Krasuski [97]) - Suchanek (Więdłocha[97]), Anczewski.

Przed spotkaniem w Bełchatowie trenerzy Legii mieli niemałe obawy co do postawy drużyny osłabionej kontuzjami. Skład został uzpełniony graczami z rocznika 1997 Młodych Wilków, którego mecz został odwołany. Pierwsza połowa była, mimo utraconej wcześnie bramki, bardzo dobra w wykonaniu legionistów, którzy dzięki zespołowej grze zdobyli dwa gole, a mogli ich uzyskać jeszcze więcej. W drugiej odsłonie na boisku pojawiali się kolejno gracze z ławki i choć płynność gry spadła, to nie brakowało ciekawych zagrań. Kolejne dwa gole dołożył Kamil Anczewski, a wysiłki gospodarzy w końcówce zostały wynagrodzone zaledwie jedną bramką, która nie mogła już odmienić losów meczu.

Legia 98 6-7 Jagiellonia Białystok 98
Gole dla Legii: Mateusz Leleno (x2), Alensander Waniek, Adrian Jabłoński, Patryk Kaniecki, Bartek Smętek.

Skład: Ceran, Balawejder - Najemski, Orłowski, Żyro, Smętek, S. Ławcewicz, Leleno, Świerszcz, Korczakowski, Waniek, Wiszorowski, Gregorczuk, Kaniecki, Moussaoui, Jabłoński.

Po zaciętym, dobrym i wyrównanym spotkaniu Młode Wilki 98 uległy 6-7 Jagiellonii.

Legia 2000 7-2 Jagiellonia Białystok 2000
Gole dla Legii:
Sebastian Blok (x4), Daniel Cichocki, Michał Struzik, Mikołaj Zawistowski.

Skład: Warszawski, Białoruski - Biskup, Cochocki, M. Zawistowski, Janaśkiewicz, Neuman, Blok, Struzik, Goljasz, Różański, Zieliński, Kucharek, Salazar, Żaczek, Tula.

Młode Wilki z rocznika 2000 wystąpiły w ten weekend w niemal najmocniejszym zestawieniu, nie dzieląc składu na dwie różne drużyny, jak to miało miejsce ostatnio. Najmłodsza drużyna Młodych Wilków po dobrym spotkaniu nie dała szans Jagiellonii, wygrywając aż 7-2 i prowadzac grę od samego początku stopniowo powiększała przewagę bramkową. Aż 4 gole dla naszej druzyny zdobył Sebastian Blok.

CWKS Legia 94 1-3 Varsovia Warszawa
gol dla Legii: Maciej Obrębski

W rozegranym w sobotę sparingu trampkarze starsi CWKS ulegli 1-3 Varsovii. Dużą część składu naszej drużyny stanowili gracze testowani.

CWKS Legia 2001 8-3 (0-2,3-0,3-1,2-0) CWKS Legia 2002
Gole: Norbert Duda 2, Bartosz Cichacki 2, Daniel Odoma Aduku, Marek Zaręba, Wojciech Piotrowski, samobójcza - Michał Janowicz 2, Szymon Martyniak

Skład CWKS 2001: Norbert Duda, Bartosz Derlatka, Wojciech Piotrowski, Bartosz Cichacki, Daniel Górski, Daniel Odoma Aduku, Jan Kulik, Kacper Wiączek, Jakub Biadoń, Marek Zaręba.

Gwardia Warszawa 2001 11-15 CWKS Legia 2001
Gole: Walewski 5, Muniak 3, Sliwa 2, Duczek 2, Szelenbaum, Maciak, Załuga po 1

Skład Legii : Rafał Rojda - Walewski Mikołaj, Sebastian Duczek, Stanisław Muniak, Wiktor Szelenbaum, Jakub Śliwa, Igor Maciak, Julian Załuga

Legia 3-2 Znicz Pruszków

Skład: Jankowski - Osowski, Padzik, Przygoda, Gąstał, Kowalczyk, Sauczek, Skowroński, Mikułowski, Bui, Pietrzykowski, Ameliańczyk, Stein, Marnik, Androsiuk.

Legioniści zajęli 3. miejsce w grupie A i o 10:15 zagrają z Widzewem Łódź o awans do półfinału turnieju.