Bramka Michała Żyro zapewniła Młodej Legii 3 punkty w meczu z GKS-em - fot. Raffi

ME: Legia 2-1 GKS (foto + video)

Raffi - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia zasłużenie pokonała w niedzielę na bocznym boisku przy Łazienkowskiej drużynę GKS-u Bełchatów 2-1. Legioniści objęli prowadzenie w 9. minucie po bramce Adama Banasiaka z rzutu karnego. Cztery minuty przed przerwą z najbliższej odległości wyrównał Krystian Pieczara. W 50. minucie wynik ustalił Michał Żyro, który oddał strzał w długi róg po podaniu Patryka Koziary.

Fotoreportaż z meczu - 25 zdjęć

W 15 minucie w poprzeczkę trafił Rafał Wolski. Kilka kolejnych dogodnych okazji mieli Żyro, Banasiak i Jakub Kosecki, ale nie zdołali zamienić ich na bramki. Drużyna z Bełchatowa przejmowała inicjatywę jedynie w końcówych minutach pierwszej i drugiej połowy. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, bo w 90. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Kalkowski. W tabeli Młodej Ekstraklasy na koniec rundy jesiennej, Młoda Legia znajduje się na 3. miejscu, za Zagłębiem Lubin i Ruchem Chorzów.

Młoda Ekstraklasa: Legia Warszawa 2-1 (1-1) GKS Bełchatów
1-0 - 9. min Adam Banasiak (karny po faulu na Piotrze Wasikowskim)
1-1 - 41 min. Krystian Pieczara
2-1 - 50 min. Michał Żyro

Legia: Osuch (46' Szumski) - Lisowski (46' Breś), Lisiecki, Augustyniak, Wasikowski - Wolski (59' Łukasik), Koziara, Banasiak, Żyro (72' Widejko) - Kosecki, Górski (78' Trochim)

żółte kartki: Breś, Koziara - Słomian, Kalkowski
czerwoka kartka: Kalkowski