Legion Pils - nowe piwo i napój kibiców Legii

Woytek, źródło: własne/portalspozwczy.pl - Wiadomość archiwalna

Browar Fuhrmann we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa wprowadza na rynek piwo Legion Pils. Marka, z którą wkrótce mają identyfikować się kibice stołecznego klubu, docelowo będzie rozszerzona o inne produkty, m.in. napój energetyzujący.

Legion Pils w sposób bezpośredni nawiązuje bowiem do barw, tradycji i historii klubu. Producent, Browar Fuhrmann z Połczyna Zdroju zapewnia, że Legion Pils będzie się znacząco odróżniać od innych piw, produkowanych m.in. przez duże koncerny - czytamy w serwisie portalspozywczy.pl. W sklepie koszt piwa w butelce bezzwrotnej nie powinien przekraczać 3 zł.

Rozlew Legionu Pils rusza w piątek, 11 grudnia. Browar Fuhrmann zapowiada, że w pierwszym etapie wyprodukowanych zostanie 600 hl piwa. W przyszłym tygodniu produkty mają trafić do sklepów.

"Jako dostawcy produktów sygnowanych znakami firmowymi klubów sportowych uważnie obserwowaliśmy działalność Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa. Naszą uwagę zwróciła sprawność organizacyjna, znakomite oprawy, bardzo dobra organizacja dopingu, a także duża ilość kibiców Legii w różnych rejonach kraju. Dlatego zaproponowaliśmy SKLW współpracę nad opracowaniem piwa i napoju energetyzującego z myślą o kibicach stołecznego klubu. Czujemy się zaszczyceni możliwością przygotowania piwa LEGION Pils dla kibiców Legii. To dla nas bardzo ciekawa inicjatywa wzmocnienia naszej pozycji w Warszawie, na Mazowszu, a także w innych regionach o wysokim współczynniku "legijności", jak Szczecin i zachodniopomorskie, Elbląg, Sosnowiec i Zagłębie Dąbrowskie, gdzie mamy możliwość dostarczyć bardzo dobre piwo, jakim jest LEGION Pils. Browar Fuhrmann przykłada duże znaczenie do wspierania sportu, czego dowodem jest sponsorowanie klubu AZS Koszalin, żużlowców Tomasza Golloba, Andreasa Jonssona i Tomasza Gapińskiego" - informuje Jaromir Kaczanowski, dyrektor handlowy Browaru Fuhrmann w komunikacie prasowym.

Dyrektor browaru podkreśla w rozmowie z portalspozywczy.pl, że znaczącą rolę w przygotowaniu projektu odegrali kibice. M.in. aktywnie uczestniczyli w opracowaniu etykiety, wybierali typ piwa oraz jego cechy. Będą także czerpać korzyści ze współpracy z browarem.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że powstała nowa marka piwa kojarzona z kibicami Legii Warszawa. W przypadku piwa LEGION Pils istotne jest to, że stały procent od sprzedaży będzie przeznaczany na wspieranie niezależnego ruchu kibicowskiego, finansowanie wyjazdów osób niepełnosprawnych, wspieranie inicjatyw kibiców, organizację turniejów piłkarskich dla kibiców Legii z całej Polski, wspieranie piłki młodzieżowej w tym np. drużyn "Młodych Wilków" Legii Warszawa. W przyszłości również ze środków pozyskanych ze sprzedaży piwa Legion Pils możliwe będzie finansowanie opraw podczas meczów rozgrywanych przez drużyny i sekcje Legii Warszawa" - mówi Michał Wójcik, rzecznik SKLW.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.