REKLAMA

Legioniści na Praskiej Gali Sportu

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

We wtorek na warszawskiej Pradze odbyła się I Praska Gala Sportu. Nie zabrakło na niej legijnych akcentów. Uroczystość poprowadzili wiceburmistrz Dzielnicy - Artur Buczyński oraz popularna aktorka Sonia Bohosiewicz. W hali przy Kowieńskiej (tej samej, w której grają siatkarze naszego klubu) pojawiła się trzyosobowa reprezentacja KP Legia.

Legię reprezentowali: Krzysztof Ziętek - dyrektor Akademii Piłkarskiej oraz Jacek Magiera i Adrian Paluchowski. Legioniści przekazali klubową koszulkę z autografami, która zostanie zlicytowana na cele charytatywne podczas styczniowej Gali Praskich Przedsiębiorców.

Na scenie pojawili się również związani "służbowo" od niedawna z Pragą Północ przedstawiciele sekcji siatkówki Legii Warszawa oraz Zarządu Stowarzyszenia "Grupa 1916": Wojciech Kasprzyk, Robert Pucuła, drugi trener Adrian Dyżakowski oraz Łukasz Ostrowski, Sylwia Janczewska i Monika Zaręba. Otrzymali oni od przedstawicieli władz Dzielnicy okolicznościowe upominki w podziękowaniu za promocję Pragi Północ.

Wiceburmistrz Artur Buczyński w swojej przemowie wyraził nadzieję, że nowo otwarta hala sportowa przy Kowieńskiej będzie w niedalekiej przyszłości miejscem awansu siatkarzy do I ligi. Wtórował mu prezes Stowarzyszenia "Grupa 1916" - Łukasz Ostrowski: "Wierzę, że nasza zespołowa praca z dzielnicowym Ratuszem zaowocuje znaczącymi sukcesami zespołu siatkarzy. Przyczyni się również do popularyzacji siatkówki na terenie Pragi i wychowania kolejnych roczników siatkarskich talentów. Hasło promocyjne: "Pragnę, Pragniesz, Praga" w końcu zobowiązuje..."

Na Gali obecni byli także byli legioniści - Andrzej Supron i Grzegorz Skrzecz. Galę zakończył koncert Czesław Śpiewa.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.