REKLAMA

Ekstraklasa SA szuka dodatkowych rozgrywek. Wróci PE?

Bodziach, źródło: Gazeta Wyborcza - Wiadomość archiwalna

Kluby polskiej ekstraklasy czeka przerwa w rozgrywkach aż do końca lutego. Zdecydowanie krócej trwa przerwa w Niemczech, gdzie kluby nie grają tylko przez 27 dni. Dłużej od Polaków odpoczywają Czesi (82 dni) i Słowacy (90). "Piłkarze powinni grać więcej" - przyznaje Marcin Stefański z departamentu rozgrywek Ekstraklasy. Być może w kolejnym sezonie liczba spotkań zwiększy się za sprawą wznowienia rozgrywek Pucharu Ekstraklasy.

Stefański zauważa, że w najbliższych latach polskie kluby coraz wcześniej będą musiały kończyć rozgrywki ligowe. W przyszłym sezonie liga potrwa do 31 maja, ale w 2012 zakończy się ponad miesiąc wcześniej. "Sytuacja będzie coraz trudniejsza. UEFA zabrania nam rozgrywania ekstraklasy w dniach meczów Ligi Europejskiej. W przyszłym sezonie liga skończy się 31 maja, ale w 2012 już pod koniec kwietnia, bo musimy oddać boiska na Euro" - dodaje Stefański.

W zeszłym sezonie piłkarze grali przynajmniej o 6 meczów więcej - istniały bowiem rozgrywki Pucharu Ekstraklasy. Niewykluczone, że te rozgrywki zostaną reaktywowane (na ten sezon zostały zawieszone). "Myślimy o tym, aby znaleźć dodatkowe rozgrywki. Powinniśmy wrócić do PE, choć te rozgrywki były krytykowane przez media i kluby" - mówi Stefański.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.