CWKS Legia '99
REKLAMA
REKLAMA

Młodzież: CWKS Legia 99 triumfuje w Delta Cup

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Doskonale zakończyła rok 2009 drużyna orlików CWKS Legii. Zawodnicy z rocznika 1999 triumfowali w rozgrywanym w weekend turnieju Delta Cup, nie doznając ani jednej porażki. W finale legioniści pokonali 3-1 gospodarzy turnieju. Nagrodę dla najlepszego bramkarza zdobył Kuba Lendas. To już trzeci turniej wygrany przez podopiecznych trenera Damiana Bartnika w tym półroczu.

To już trzeci turniej wygrany przez podopiecznych trenera Damiana Bartnika w tym półroczu. Poprzednio młodzi legioniści triumfowali w Unia Cup oraz w zawodach organizowanych na Targówku. Warto przypomnieć również, że w zeszłym tygodniu w turnieju Wola Cup triumfowali orlicy z rocznika 2001, podopieczni Tomasza swierczewskiego i Tomasza Borowika.

Fazę grupową odbywającego się na hali przy ul. Nowowiejskiej turnieju legioniści rozpoczęli od pewnego zwycięstwa nad Skrą Konstancin. W kolejnym meczu prosta strata spowodowała utratę gola i pewnego, jak się wydawało, zwycięstwa nad Koroną. Dramatyczny przebieg miało spotkanie z ursynowską szkółką Football Talents. Jeszcze 3 minuty przed końcem prowadziła drużyna przeciwna, jednak gdy na boisku pojawił się Filip Kąkol, szybko doprowadził do wyrównania. Wynik meczu ustalił z kolei... na kilka sekund przed końcem Bartek Szczubełek.

Mecz z Deltą należało wygrać, by wyjść z grupy na pierwszym miejscu. Na tle mocnego przeciwnika nasza drużyna prezentowała się nieźle, ale po golu samobójczym straciła szansę na wygraną. Jeden zdobyty punkt zapewnił jednak wyjście z grupy i w ostatnim meczu tej fazy, z Naprzodem Zielonki, szansę gry otrzymali w większym wymiarze gry gracze z szerokiego składu. Spisali się na tyle dobrze, że na konto CWKS powędrowały kolejne trzy punkty.

Półfinał, w którym przeciwnikiem legionistów była mocna drużyna Unii Warszawa, był bardzo zaciętym widowiskiem, którego losy ważyły się do samego końca. Zadecydował jeden gol, którego strzelcami byli legioniści. W finale po raz kolejny zawodnicy CWKS-u stanęli naprzeciw zespołu gospodarzy. Tym razem pokazali się z jeszcze lepszej strony i zasłużenie pokonali "Czerwone Diabły" 3-1. Radości nie było końca, tym bardziej, że to nie jedyne trofeum, które powędrowało na konto naszych graczy - najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Kuba Lendas. Teraz orlików Legii czeka przerwa świąteczna, a kolejne emocje sportowe z udziałem tej drużyny - w lutym.

Wyniki Legii - faza grupowa:
CWKS Legia 3-0 Skra Konstancin
Korona Góra Kalwaria 1-1 CWKS Legia
Football Talents Warszawa 2-3 CWKS Legia
Delta I Warszawa 1-1 CWKS Legia
Naprzód Zielonki 0-1 CWKS Legia

Tabela grupy B:
1. Delta I Warszawa 13p. 10-2
2. CWKS Legia 11p. 9-4
3. Korona Góra Kalwaria 8p. 7-4
4. Skra Konstancin 5p. 6-9
5. Naprzód Zielonki 2p. 4-12
6. Football Talents Warszawa 1p. 3-8.

Półfinały:
Unia Warszawa 0-1 CWKS Legia
Świt Warszawa 0-3 Delta I Warszawa

Mecz o 3. miejsce: Unia Warszawa 6-0 Świt Warszawa
Finał: Delta I Warszawa 1-3 CWKS Legia

Kolejność końcowa:
1. CWKS Legia Warszawa
2. Delta I Warszawa
3. Unia Warszawa
4. Świt Warszawa
5. Victoria Kałuszyn
6. Korona Góra Kalwaria
7. Okęcie Warszawa
8. Skra Konstancin
9. Delta II Warszawa
10. Naprzód Zielonki
11. Football Talents Warszawa
12. Stoczniowiec Płock

Skład Legii: Kuba Lendas, Tomek Gradkowski - Jacek Cyburski, Mikołaj Janusz, Filip Kąkol, Rafał Prokopczuk, Krzysztof Trzaskowski, Szymon Dudzik, Grzegorz Niedbała, Mikołaj Firek, Bartek Szczubełek (Kpt), Michał Paradowski.
trener: Damian Bartnik

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.