Arka Gdynia na wiosnę swoje mecze rozgrywać będzie na stadionie rugby - fot. arkagdynia.info
REKLAMA
REKLAMA

Na których stadionach na wiosnę zagrają ligowcy?

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Gdzie na wiosnę występować będą kluby polskiej ekstraklasy? Niektóre, jak Arka czeka przymusowa przeprowadzka na inny obiekt. Inne - Lech, Cracovia i Wisła, liczą na powrót przynajmniej do swojego miasta. Jeden klub natomiast na innym obiekcie rozpocznie piłkarską wiosnę, a na innym ją zakończy.

Większość klubów polskiej ekstraklasy, na wiosnę występować będzie na tych samych obiektach co jesienią. Legia, Ruch, GKS, Lechia, Polonia Bytom, Śląsk, Jagiellonia, Korona, Polonia Warszawa, Zagłębie Lubin i Odra pozostaną na swoich stadionach.

Arka na stadionie rugby
Na pewno na innym stadionie mecze w roli gospodarza rozgrywać będzie Arka Gdynia. Jej obiekt został już bowiem w znacznej mierze wyburzony. Na Olimpijskiej powstanie wkrótce nowy stadion na kilkanaście tysięcy widzów. Na czas budowy, Arkowcy przeniosą się na gdyński stadion... do rugby. Początkowo pojawiały się wątpliwości, czy na rozgrywanie meczów na tym stadionie nie potrzebna będzie zgoda wszystkich klubów ekstraklasy. Okazało się, że nie - wystarczy, że stadion spełni wszelkie wymagania. Na czas meczów piłkarskiej Arki przemalowywane będą linie oraz stawiane będą bramki.

Innym branym pod uwagę rozwiązaniem było przeniesienie meczów żółto-niebieskich do Bydgoszczy. Nic dziwnego, że klub z Trójmiasta robił wszystko, by nie jeździć do innego miasta. Największym mankamentem stadionu rugby jest jest mała pojemność. Stadion ma bowiem tylko jedną trybunę, co oznacza, że nie będą nań wpuszczani kibice drużyn przyjezdnych. W tym sezonie nie dotyczy to co prawda Legii (nasz klub grał już z Arką jesienią), ale w kolejnym sezonie jak najbardziej.
Stadion znajdujący się przy ulicy Sportowej może pomieścić 2425 kibiców.

Lech wróci do Poznania
Lech Poznań już parę miesięcy temu miał wrócić na swój stadion przy Bułgarskiej. Przeciągające się prace przy mocowaniu dachu sprawiły, że "Kolejorz" do końca 2009 roku występował we Wronkach. W Poznaniu wszyscy wierzą w to, że limit opóźnień został już wykorzystany i na wiosnę Lech wróci na swój stadion.

Piast tylko raz w Wodzisławiu
Piast Gliwice pierwsze spotkanie rundy wiosennej, podobnie jak ostatnie mecze w jesiennej, rozegra na stadionie Odry Wodzisław. Powodem przenosin do innego śląskiego miasta jest brak podgrzewanej płyty w Gliwicach. Fani Piasta od dłuższego czasu apelują wśród radnych o budowę nowego stadionu dla ich klubu. Wiadomo, że podgrzewana murawa nie powstanie jeszcze tej zimy i mecz z GKS-em Bełchatów odbędzie się w Wodzisławiu. Od 20 marca (derby z Polonią Bytom), gliwiczanie wrócą na swój stadion przy Okrzei.

Cracovia i Wisła raczej na Suchych Stawach
Ani Wisła, ani Cracovia nie wiedzą jeszcze, czy w rundzie wiosennej nadal występować będą w Sosnowcu. Żaden z krakowskich klubów nie będzie grał na swoim stadionie - te bowiem znajdują się w trakcie budowy i gra na nich jest niemożliwa. W Krakowie czynione są starania, by oba kluby mecze w roli gospodarza rozgrywały na stadionie Hutnika. Na Suchych Stawach stoją już jupitery. Obecnie trwają prace przy montażu krzesełek oraz instalacji podgrzewanej murawy. Do 15 stycznia natomiast ma zostać zamontowane nowe ogrodzenie oraz zadaszenie trybuny zachodniej. 20 stycznia gotowy ma być również system monitoringu oraz odpowiedniego (zgodnego z wymogami PZPN) oświetlenia sektorów i dróg na stadionie. Wszystko wskazuje na to, że zarówno Wisła, jak i Cracovia na wiosnę grać będą na stadionie Nowej Hucie. Pomimo sprzeciwów kibiców Hutnika. Wszystko tak naprawdę zależy teraz od decyzji komisji licencyjnej. Jeśli ta dopuści stadion Hutnika do najwyższej klasy rozgrywkowej, ani Wisła, ani Cracovia nie będą w lidze podróżować do Sosnowca. Przynajmniej do czasu powrotu miejscowego Zagłębia do ekstraklasy.

Legia rundę wiosenną zainauguruje właśnie meczem wyjazdowym z Cracovią. Prawdopodobnie na Suchych Stawach.Widok z trybun stadionu rugby w Gdyni - fot. arkagdynia.info
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.