REKLAMA

Mięciel: Wiosną wróci wytrzymałość i czucie piłki

Bodziach, źródło: Gazeta Wyborcza - Wiadomość archiwalna

LegiaLive! oceniła transfer Mięciel na Łazienkowską pozytywnie. Co o "powrocie na stare śmieci" sądzi sam zawodnik? "Średnio jestem zadowolony. Mamy pięć punktów straty do Wisły, a powinniśmy być liderem. Wygraliśmy z najgroźniejszymi rywalami, straciliśmy punkty z zespołami, z którymi nie powinniśmy. Indywidualnie też było średnio" - mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą "Miętowy".

"Nie byłem skuteczny, bo brakowało zgrania. Samo doświadczenie to nie wszystko. Potrzebowałem czasu" - mówi zawodnik, który nie ukrywa, że byłoby lepiej, gdyby do Legii przyszedł dwa tygodnie wcześniej. Wówczas mógłby wziąć udział w całym obozie przygotowawczym. "Może grałbym w podstawowym składzie?" - zastanawia się legionista.

Mięciel jest przekonany, że w rundzie rewanżowej prezentować się będzie lepiej. "Wiosna będzie lepsza, przekonasz się. Wytrzymałość i czucie piłki wrócą. Początek miałem kiepski, ja nie jestem Ronaldo" - mówi. Zdaniem napastnika Legii do zdobywania bramek potrzebne są sytuacja. "Ja ich nie miałem i nie stwarzałem. Nie robiliśmy tego też jako drużyna. Myślałem, że Legia będzie miała w każdym meczu po siedem-osiem okazji, a mieliśmy jedną-dwie" - dodaje.

Legia organizacyjnie prezentuje się o wiele lepiej w porównaniu z Legią, którą Mięciel opuszczał w 2001 roku. "Jest więcej profesjonalizmu, powstaje piękny stadion" - wymienia zawodnik, dodając jednak, że do standardów niemieckich jeszcze daleka droga.

O konflikcie pomiędzy działaczami a kibicami nie chce rozmawiać. "Wolę się nie wypowiadać. Nikt, piłkarze, prezesi i sami kibice nie są zadowoleni. Kiedyś fani dodawali nam skrzydeł, teraz mamy je podcięte" - mówi jedynie. Na razie jego umowa obowiązuje tylko do końca sezonu. Jej przedłużenie jest zależne od liczby minut rozegranych w pierwszej drużynie. "Chciałbym, żeby umowa została przedłużona" - mówi Mięciel, który obiecuje cały zespół powalczy o zdobycie mistrzostwa Polski. "Wszyscy powinniśmy być w tak wysokiej formie jak Mucha" - zdradza przepis na końcowy sukces Mięciel.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.