Na razie nie wiadomo, jak nazywać się będzie nowy stadion Legii
REKLAMA
REKLAMA

Jaka nazwa nowego stadionu? Nie ITI Arena

Bodziach, źródło: Radio Przasnysz / własne - Wiadomość archiwalna

Wielką niewiadomą jest nazwa nowego stadionu Legii. Obecnie patronem stadionu Wojska Polskiego jest Marszałek Józef Piłsudski. Jak będzie po oddaniu do użytku nowego obiektu? "Za wcześnie by o tym mówić" - mówił w Radiu Przasnysz Jarosław Ostrowski, członek zarządu KP Legia. "Jeżeli znalazłaby sie firma, która zapłaciła by odpowiednio za umieszczenie jej nazwy w nazwie stadionu, to jak najbardziej jesteśmy za tym" - powiedział Ostrowski.

Właściciel klubu nie zamierza jednak firmować nowego obiektu nazwą swojej grupy. "ITI Arena? To najprostszy pomysł, ale nie było takiej opcji" - zdradził Ostrowski, który dodał po chwili, że roczne utrzymanie stadionu to koszt 10 milionów złotych "Do tego dochodzą spore wydatki na zbudowanie mocnej drużyny" - dodał.

Mało prawdopodobne, aby stadion nazwano imieniem jednej z legend Legii - Kazimierza Deyny, czy Lucjana Brychczego. "Pan Lucjan jest zbyt skromny i na pewno nie wyraziłby na to zgody" - powiedział Ostrowski. Wydaje się więc, że budowany stadion przy Łazienkowskiej zyska komercyjną nazwę. O ile znajdzie się firma chętna do wyłożenia odpowiedniej sumy.

Budowany na Euro 2012 stadion w Gdańsku, dotychczas nazywany roboczo "Baltic Arena", od 1 stycznia 2010 oficjalnie nazywać się będzie "PGE Arena Gdańsk". Polska Grupa Energetyczna za firmowanie obiektu swoją nazwą przez pięć lat zapłaci 35 milionów złotych.

Oddanie całego stadionu Legii do użytku nastąpi na przełomie grudnia 2010 i stycznia 2011 roku.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.