(c) www.fk-austria.at
REKLAMA

Austria na początek

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Po 10 dniach zimowych przygotowań legionistów czeka pierwszy sparing. Co prawda "wojskowi" zdobyli już pierwsze bramki w 2010 r., ale tylko na hali. Pierwsze spotkanie na naturalnej nawierzchni rozegrają w sobotnie popołudnie. Ich rywalem będzie Austria Wiedeń, która od 20 stycznia przebywa na obozie w Marbelli. Już teraz zapraszamy na relację LIVE!, którą przeprowadzimy z tego meczu.

Wiedeńczycy to tradycyjny rywal Legii podczas zimowych przygotowań. Drużyna Austrii tradycyjnie pojawia się też w Hiszpanii w styczniu. Do Marbelli przyjeżdża co roku od 2002 r. Tym razem nie jest inaczej. "Zawsze odnajdywaliśmy tu wysoką formę i potem dobrze prezentowaliśmy się na wiosnę. Liczymy, że tym razem też tak będzie" - mówi menadżer drużyny Thomas Parits.

Na 10-dniowy obóz trener Karl Daxbacher zabrał 25 zawodników. Nie zabrakło wśród nich Jacka Bąka, który od trzech sezonów reprezentuje barwy Austrii. Polak był blisko podpisania umowy z Legią, ale po burzliwych rozmowach wybrał ofertę z Wiednia. "To była jedna z lepszych decyzji w całej mojej karierze" - ocenia przenosiny do drużyny "Fiołków" Bąk.

Sparing z Legią będzie drugim sprawdzianem Austrii podczas zimowych przygotowań. 18 stycznia Wiedeńczycy ograli regionalny klub SC Zwettl 8-0. Trzy gole zdobył Eldar Topić. Po jednym trafieniu dołożyli Thiago Schumacher, Markus Suttner, Emin Suliman, Michael Liendl i Joachim Standfest. Na dużą liczbę bramek Wiedeńczycy liczą także w meczu z Legią. Na ostatnich treningach przed spotkaniem z "wojskowymi" skupili się na ćwiczeniu taktyki i strzelaniu goli.

KADRA AUSTRII WIEDEŃ
Bramkarze
1 Szabolcs Safar, 13 Heinz Lindner, 21 Robert Almer

Obrońcy
4 Aleksandar Dragović, 5 Manuel Wallner, 6 Jacek Bąk, 14 Manuel Ortlechner, 22 Marin Leovac, 25 Michael Madl, 27 Thomas Krammer, 29 Markus Suttner, 31 Joachim Standfest

Pomocnicy
7 Florian Klein, 8 Matthias Hattenberger, 15 Petr Vorisek, 16 Zlatko Junuzović, 18 Michael Liendl
23 Emin Sulimani, 26 Julian Baumgartlinger, 30 Milenko Acimović

Napastnicy
9 Mamadou Diabang, 11 Tomas Jun, 19 Rubin Okotie, 20 Eldar Topić, 10 Thiago Schumacher(c) www.fk-austria.at


(c) www.fk-austria.at


(c) www.fk-austria.at


(c) www.fk-austria.at

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.