Maciej Iwański

Polska 6-1 Singapur. Gol Iwańskiego

Woytek, źródło: 90minut.pl/własne - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski rozgromiła w ostatnim meczu turnieju o Puchar Króla Tajlandii zespół Singapuru aż 6-1. Aż trzy gole biało-czerwoni zdobyli po skutecznie wykonanych rzutach karnych. W końcówce pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się legionista Maciej Iwański. 63 minuty na murawie spędził drugi legionista Maciej Rybus. Obaj wkrótce dołączą do drużyny w Hiszpanii i być może wystąpią już w sparingu z FC Zestafoni.
W 24. minucie po dośrodkowaniu Macieja Rybusa z lewej strony futbolówkę do siatki posłał Jacek Kiełb, ale sędzia bramki nie uznał, bo dopatrzył się faulu Yunosa na Dawidzie Nowaku i zdecydował się podyktować rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Robert Lewandowski. Po chwili Kiełb zacentrował w pole karne, piłkę dobrze przyjął Maciej Sadlok i dokładnie odegrał do Rybusa, który strzelił lewą nogą tuż obok słupka. W 37. minucie biało-czerwoni podwyższyli prowadzenie. Bardzo dobrym prostopadłym podaniem do Lewandowskiego popisał się Iwański, a napastnik Lecha Poznań pewnie po raz drugi pokonał Hassana Abdullaha Sunny'ego. W 40. minucie Singapur zdobył kontaktową bramkę. Ishak wycofał piłkę do ustawionego przed polem karnym Shi Jiayi, który przy biernej postawie polskich obrońców strzałem prawą nogą pokonał Przyrowskiego. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Lewandowski został sfaulowany w polu karnym przez Safuwana Baharudina i kenijski sędzia po raz drugi podyktował jedenastkę dla Polski. Bramkarza Singapuru z rzutu karnego pewnie pokonał Iwański.

W 69. minucie Piotr Brożek Kraków przejął piłkę przed polem karnym i silnym strzałem prawą nogą pokonał bramkarza rywali. W 80. minucie podopieczni Franciszka Smudy zdobyli piątego gola. Piłka uderzona przez Małeckiego trafiła w słupek, odbiła się jeszcze od pleców Hassana Sunny'ego i wpadła do siatki. W 87. minucie Tomasz Nowak został sfaulowany w polu karnym i arbiter podyktował trzecią w tym spotkaniu jedenastkę. Gola z rzutu karnego zdobył sam poszkodowany i ustalił końcowy wynik meczu.

W sumie w całym meczu Polacy mieli jeszcze więcej szans na zdobycie kolejnych goli.

Polska 6-1 Singapur
1-0 - 26 min. Robert Lewandowski (karny)
2-0 - 37 min. Robert Lewandowski
2-1 - 40 min. Shi Jiayi
3-1 - 45 min. Maciej Iwański (karny)
4-1 - 69 min. Piotr Brożek
5-1 - 80 min. Hassan bin Abdullah Sunny (samobójcza)
6-1 - 89 min. Tomasz Nowak 88 (karny)

Polska: 1. Sebastian Przyrowski - 2. Łukasz Mierzejewski (70' 15. Jakub Tosik), 20. Tomasz Jodłowiec, 6. Kamil Glik, 4. Maciej Sadlok - 17. Jacek Kiełb (46' 10. Janusz Gol), 19. Tomasz Bandrowski (70' 21. Tomasz Nowak), 7. Maciej Iwański, 9. Maciej Rybus (63, 8. Piotr Brożek) - 5. Dawid Nowak (63' 23. Patryk Małecki), 14. Robert Lewandowski (46' 18. Marcin Robak)