Montaż lamp oświetleniowych - fot. Mishka
REKLAMA
REKLAMA

Stadion: Lampy oświetleniowe na kratownicach

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Na Łazienkowskiej przygotowują się do pierwszych spotkań w rundzie wiosennej. Płyta główna już dziś jest zupełnie zielona. Śnieg zalega jedynie na części budowanych trybun, ale jest stamtąd sukcesywnie usuwany. Na trybunie wschodniej montowane są natomiast lampy, które oświetlać będą plac gry. Po zdemontowaniu dwóch jupiterów, w najbliższych miesiącach oświetlenie na Legii będzie "łączone".

Część światła dadzą lampy montowane przy kratownicach nowych trybun. Nadal używane będą również dwa jupitery od strony trybuny Krytej. Te nie mogły zostać jeszcze zdemontowane, bo na czas budowy trybuny Krytej (początek prawdopodobnie w czerwcu, koniec w grudniu/styczniu), nie byłoby możliwości oświetlania boiska z dachu wyburzonej trybuny zachodniej. Lampy oświetleniowe mocowane są do kratownic za pomocą specjalnych wysięgników, przesuwających się po drodze przeciwpożarowej. Wysięgniki pracują także na trybunie północnej. Tam nie zamontowano jeszcze lamp, ale trwają prace przygotowawcze do ich instalacji.

Na stadionie montowane są także kolejne szklane barierki. W narożniku południowo-wschodnim nie ma już dziury w podstawie konstrukcji dachu. Zamontowano już wszystkie kratownice. W tym samym narożniku przymocowano także konstrukcję pod telebim - taką samą jaka parę miesięcy temu została zamontowana w przeciwległym narożniku. Wkrótce natomiast rozpocznie się montaż membrany na wszystkich trzech trybunach.

Prace nie ustają także na tyłach trybuny Krytej. Pracownicy chcą jak najwięcej prac instalacyjnych zakończyć przed rozpoczęciem rundy wiosennej, kiedy na Łazienkowskiej pojawią się kibice.


fot. Mishka
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.