Najstarszy rocznik Młodych Wilków rozgromił Olimpię Elbląg - fot. Raffi

Młodzież: sparingi niedzielne (foto + video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W niedzielę gracze Młodych Wilków 91/2 i 95 rozegrali na Łazienkowskiej dwumecz z Olimpią Elbląg. Z obu pojedynków górą wyszli legioniści. Juniorzy starsi wygrali aż 7-1, a hat-trickiem popisał się Paweł Broniszewski. Nieco cięższe zadanie czekało trampkarzy, ale i oni w końcówce spotkania przełamali niemoc strzelecką i wygrali 2-0, po golach Kamińskiego i Chmielewskiego. Multimedia z meczów wkrótce.

Fotoreportaż z meczu Legia 91 - Olimpia - 22 zdjęcia

Fotoreportaż z meczu Legia 95 - Olimpia - 17 zdjęć

Legia 91/2 7-1 (2-0) Olimpia Elbląg 91/2
1-0 3 min. Jakub Mikołajczyk (as. Przemysław Mizgała)
2-0 31 min. Jakub Wojtczak (as. Patryk Kostyra)
3-0 49 min. Paweł Broniszewski (as. Jakub Wojtczak)
3-1 55 min.
4-1 60 min. Paweł Broniszewski (as. Patryk Kostyra)
5-1 68 min. gol samobójczy (as. Patryk Kostyra)
6-1 72 min. Jakub Rozwandowicz (as. Paweł Broniszewski)
7-1 84 min. Paweł Broniszewski (as. Jakub Rozwandowicz)

Skład Legii - I połowa: Jałocha - M. Grudniewski [93], Siwak [93], Wydra, Delikat - Mikołajczyk, Piotrowski, Mizgała, Wojtczak - Kostyra, Rozwandowicz.
Skład Legii - II połowa: Jałocha - Kostyra, M. Grudniewski, Piotrowski, Delikat - Tietz, Duda, Stoch, Wojtczak - Rozwandowicz, Broniszewski.

Wartościowy sparing rozegrali podopieczni Jarosława Wójcika i Roberta Lewandowskiego. Pierwsza połowa rozpoczęła się od ataków legionistów, którzy szybko uzyskali prowadzenie. Poźniej gra się wyrównała, jednak na kwadrans przed przerwą Jakub Wojtczak wykorzystał dokładne dogranie Patryka Kostyry i Młode Wilki prowadziły już 2-0. Końcówka pierwszej połowy to przewaga elblążan, ale na posterunku był Konrad Jałocha.

Druga połowa należała już zdecydowanie do legionistów, którzy zagrali w sposób bardziej zdyscyplinowany taktycznie, rozgrywali dużo akcji skrzydłami i skutecznie "punktowali" olimpijczyków. Aż trzy bramki zdobył Paweł Broniszewski, jednego gola strzelił Jakub Rozwandowicz, a jednego zdobył zaś... obrońca Olimpii, który niespodziewanie dla wszystkich skutecznie "zastąpił" czekającego przy dalszym słupku Broniszewskiego. Trzy asysty zaliczył Patryk Kostyra. Wobec wyjazdu sporej części kadry do Włoch, braki uzupełniono graczami z rocznika '93, wśród których po raz kolejny wyróżnił się Michał Grudniewski. Wynik meczu mógłby sugerować, ze mecz był spacerkiem, ale w rzeczywistości tak nie było. Kolejne tracone bramki obniżały jednak mocno morale elbląskiej drużyny, która w końcówce meczu prezentowała się już o wiele gorzej niż w pierwszej połowie.

Za 5 dni obie najstarsze drużyny Legii czeka wyjazd na dwumecz do Poznania z Lechem.

Fotoreportaż z meczu Legia 91 - Olimpia - 22 zdjęcia Raffiego

Legia 95 2-0 (0-0) Olimpia Elbląg 95
1-0 72 min. Tomasz Kamiński (dob. strzału Aleksandra Stolarza)
2-0 80 min. Przemysław Chmielewski (as. Konrad Romachów)

Legia: Siedlecki [96] - Waszkiewicz, Piórkowski (41' Kucharski), Okieńczyc (61' Piórkowski), Piwowarczyk (21' Kamiński) - Sieradzki, Zawal, Dziewicki, Romachów - Chmielewski (41' Stolarz), Arak (61' Chmielewski).

Młode Wilki 95 po zaciętym, zwłaszcza w pierwszej połowie, psotkaniu pokonały 2-0 Olimpię Elbląg. Legioniści przystąpili do meczu w nieco okrojonym przez choroby i kontuzje składzie - m.in. bez obu bramkarzy (których zastąpił Mateusz Siedlecki z MW96), Jagiełły, Wilimowskiego i Śmigielskiego, zaś poobijany Piwowarczyk już po kilkunastu minutach musiał zejść z boiska. Goście na pierwszą odsłonę wyszli z kolei wzmocnieni kilkoma graczami starszymi (m.in. reprezentantami U-16 braćmi Piotrem i Pawłem Tyburskimi). Legioniści od początku starali się grać typową dla siebie grę z pierwszej piłki, z wieloma wymianami i rajdami skrzydłem, ale dysponujący ogromną przewagą fizyczną i sporymi umięjętnościami elblążanie poczynali sobie całkiem dobrze, choć może nazbyt agresywnie. Pierwszy gola mógł zdobyć Kuba Arak, zakończył jednak solowy rajd niecelnym strzałem z 9 metrów. Zaraz potem Mateusz Zawal trafił w bramkarza z rzutu wolnego. Kolejne ciekawe sytuacje były autorstwa elblążan, którzy starali się w tej fazie gry opanować środek pola. Dwukrotnie doskonałymi interwencjami popisał się jednak filigranowy, w szczególnie w porównaniu do graczy Olimpii, Siedlecki. Ostatnie 10 minut to otrząśnięcie się Legii z naporu ZKS - dwa razy groźnie uderzał Jakub Waszkiewicz, później zaś po strzale Zawala golkiper Olimpii wybił piłkę na róg; po jego wykonaniu Jan Okieńczyc trafił w słupek. W ostatniej minucie pierwszej połowy bardzo groźną kontrę wyprowadziła Olimpia, wykorzystując nieporozumienie naszych obrońców - na szczęście Siedlecki odważnym wyjściem zażegnał niebezpieczeństwo.

W drugiej połowie siły - w sensie dosłownym - wyrównały się. Olimpia wymieniła niemal cały skład, a i w Legii dokonano kilku roszad. Legioniści uzyskali kontrolę taktyczną nad grą, nie dopuszczali olimpijczyków pod własną bramkę, ale byli bardzo nieskuteczni pod bramką przeciwników - bramki mogli i powinni zdobyć: Dziewicki, Stolarz oraz trzykrotnie Arak. Gdy już wydawało się, że bramka gości jest jak zaczarowana, gola dla Młodych Wilków (po drugiej dobitce!) zdobył wreszcie Tomasz Kamiński. Groźne strzały oddali też Zawal i Przemysław Chmielewski, aż w końcu ten ostatni tuż przed ostatnim gwizdkiem wykorzystał dokładne dogranie szalejącego przez cały mecz na lewym skrzydle Konrada Romachowa, i ustalił wynik spotkania na 2-0.

Fotoreportaż z meczu Legia 95 - Olimpia - 17 zdjęć Raffiego

KS Wejherowo'91/2 3-5 CWKS Legia 94
W ostatnim spotkaniu rozgrywanym podczas zgrupowania we Władysławowie legioniści pokonali 5-3 juniorów starszych z Wejherowa. Drużynę poprowadził po 3,5 rocznej przerwie trener Ryszard Bartnik (ten sam, który w 2006 wywalczył z drużyną awans do ligi mazowieckiej), który zastąpił mającego poważne kłopoty zdrowotne Lesława Łopacińskiego. Oprócz tego w trakcie zgrupowania poważnie wzmocniona w przerwie zimowej drużyna rozegrała kilka innych sprawdzianów. Szersza relacja ze zgrupowania jutro.