REKLAMA

Chinyama jutro na artroskopię

Bodziach, źródło: Gazeta Wyborcza / Przegląd Sportowy - Wiadomość archiwalna

Jak już informowaliśmy, Takesure Chinyama musi przejść zabieg artroskopii kolana. Ta zostanie przeprowadzona jutro w austriackiej klinice doktora Christiana Schenka. Kiedy zawodnik może wrócić do treningów? W najbardziej optymistycznym przypadku za cztery tygodnie. Najczęściej piłkarze pauzują jednak od 6 do 8 tygodni.

"Artroskopia to nazwa procedury polegającej na wykonaniu niewielkich nacięć, przez które wprowadza się do kolana małą kamerę i narzędzia, którymi wykonuje się zabieg. A rodzajów operacji jest bardzo wiele. Łąkotki to coś w rodzaju amortyzatorów dla kolana. Lekarze starają się je ratować, a nie usuwać, choć nie zawsze jest to możliwe" - mówi Gazecie Wyborczej dr Urszula Zdanowicz, ortopeda, specjalista w leczeniu patologii narządu ruchu.

Zdaniem Zdanowicz powtórna artroskopia może mieć wiele przyczyn. "Płyn w kolanie może być efektem najróżniejszych schorzeń. Wysięk pojawia się wtedy, gdy w kolanie coś się dzieje - dochodzi do nadprodukcji płynu stawowego wskutek zaburzenia delikatnej równowagi wewnątrz kolana. Może się tak dziać z powodu nieoptymalnego leczenia, powtórnego urazu, jak również współistniejacych patologii" - wyjaśnia.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.