Marcin Mięciel walczy o piłkę - fot. Tomek Janus

Sparing: Legia Warszawa 2-0 Lewski Sofia

Mishka, Tomek Janus i Woytek - Wiadomość archiwalna

Pierwszym sparingowym rywalem Legii podczas zgrupowania na Cyprze była drużyna Lewski Sofia. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 14:00 czasu polskiego legioniści wygrali 2-0. Obie bramki padły po rzutach karnych skutecznie wykonanych przez Macieja Iwańskiego w 80. i 83. minucie. Legioniści kończyli mecz w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę zobaczył Ariel Borysiuk.

Przeciwko Bułgarom Jan Urban wystawił teoretycznie najsilniejszą jedenastkę. W ataku szansę od pierwszej minuty otrzymał Marcin Mięciel. Gracze Lewskiego już w 10 minucie mieli dogodną sytuację do zdobycia gola. Joaozinho oddał bardzo mocne uderzenie na bramkę Jana Muchy, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Siedem minut później z około 30 metrów na strzał zdecydował się Jakub Wawrzyniak, ale futbolówka przeleciała wysoko nad bramką Petkova. W 20. minucie Jan Mucha za niesportowe zachowanie (odkopnięcie piłki) został ukarany żółtą kartką. Legioniści groźną akcję przeprowadzili w 37. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Miroslava Radovicia Marcin Mięciel strzelił z główki obok słupka. Chwilę później bramkarz z Sofii miał problemy ze złapaniem tej piłki po uderzeniu z dystansu Ariela Borysiuka. Końcówka należała jednak do rywali, którzy kilka razy bardzo zagrozili bramce legionistów. Najpierw w 42. minucie atomowe uderzenie oddał Sarmov, ale Mucha zdołał wypiąstkować piłkę na rzut rożny. Następnie Aleksandrov, po ograniu Dicksona Choto, chciał zaskoczyć bramkarza Legii - nieskutecznie. I w końcu świetną sytuację w 45. minucie miał Nikolay Dimitrov, ale na szczęście Mucha był na posterunku.

W przerwie w składzie Legii nastąpiły dwie zmiany: Miroslava Radovicia zastąpił Sebastian Szałachowski, a Marcina Mięciela Bartłomiej Grzelak. Rywale rozpoczęli od mocnego, ale niecelnego uderzenia z rzutu wolnego Aleksandrova. W kolejnych minutach mecz był wyrównany, ale bez żadnych groźnych sytuacji z obu stron. W 79. minucie w polu karnym sfaulowany został Bartłomiej Grzelak, arbiter wskazał na "wapno". Piłkę na jedenastym metrze ustawił Maciej Iwański i pewnie pokonał Petkova. Nie minęły 3 minuty, a kolejny legionista upadł w polu karnym. Tym razem nieprzepisowo był powstrzymywany Sebastian Szałachowski. I ponownie do piłki podszedł Iwański i w taki sam sposób podwyższył na 2-0. W 87. minucie drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu obejrzał Ariel Borysiuk i musiał opuścić boisko.

Legia Warszawa 2-0 (0-0) Lewski Sofia
1-0 - 80 min. Maciej Iwański (karny)
2-0 - 83 min. Maciej Iwański (karny)

Legia Warszawa: Jan Mucha - Jakub Rzeźniczak (65' Wojciech Szala), Dickson Choto, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radović (46' Sebastian Szałachowski), Ariel Borysiuk, Maciej Iwański, Piotr Giza, Maciej Rybus - Marcin Mięciel (46' Bartłomiej Grzelak)

Lewski Sofia: Georgi Petkov - Yordan Miliev, Stefan Stanchev, Veselin Minev, Chakib Benzoukane (77' Elin Topuzakov), Dimitar Telkiyski (27' Nikolay Dimitrov), Georgi Sarmov (77' Lachezar Baltanov), Cedric Bardon (65' Mariyan Ognyanov), Aleksandar Aleksandrov, Joaozinho (46' Darko Tasevski, 90' Enyo Krastovchev), Miroslav Antonov (56' Georgi Hristov)

żółte kartki: Jan Mucha, Ariel Borysiuk, Dickson Choto
czerwona kartka: Ariel Borysiuk (2 żółte)