Sparing: Legia Warszawa 0-2 Rad Belgrad

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa przegrała w drugim sparingu rozegranym na cypryjskim zgrupowaniu z Radem Belgrad 0-2. Mecz trwał 2x30 minut. Obie bramki padły po przerwie a ich strzelcami byli Milan Prso w 34. minucie i Nemanja Andrić w 44 minucie.

Spotkanie nie stało na najwyższym poziomie. Pierwotnie mecz miał odbyć się w poniedziałek, jednak z powodu przemęczenia graczy z Belgradu został przeniesiony na wtorek. Jan Urban wystawił do gry drugą jedenastkę, która nie pokazała nic ciekawego. Ambitnie starał się grać testowany Goran Mujanović. W 15. minucie Nemanja Andrić trafił w słupek i była to najgroźniejsza sytuacja w pierwszej części gry.

W 34. minucie po szybkiej kontrze Milan Prso oddał mocny strzał z ostrego kąta. Wydawało się, że Maciej Gostomski nie będzie miał problemów ze złapaniem piłki, ale.. stało się inaczej i Rad objął prowadzenie 1-0. Dziesięć minut później było już 2-0. Prawą stroną pobiegł Todorovski i dośrodkował prosto do Andricia, który podwyższył na 2-0.

Legia Warszawa 0-2 (0-0) Rad Belgrad
0-1 - 34 min. Milan Prso
0-2 - 44 min. Nemanja Andrić

Legia Warszawa: Maciej Gostomski - Wojciech Szala, Peter Moyo, Marcin Komorowski, Tomasz Kiełbowicz - Marcin Smoliński, Tomasz Jarzębowski, Goran Mujanović, Michał Żyro - Marcin Mięciel, Dong Fangzhuo

Rad Belgrad: Milan Borjan (31' Branislav Danilović) - Aleksandar Todorovski (53' Dorde Cotra), Radomir Koković, Aleksandar Kosorić, Tomislav Pajović (53' Boris Savić) - Marko Stanojević (45' Luka Milivojević), Uros Delić (56' Li Chunyu), Jovan Radivojević, Nemanja Andrić - Milan Prso (41' Milos Dimitrijević), Andrija Kaluderović (50' Milan Jovanović)

żółta kartka: Komorowski - Delić, Andrić, Stanojević

Fotoreportaż z meczu - 22 zdjecia Tomka Janusa

Prosto z Ayia Napy przeprowadziliśmy dla Was dwie relacje. Tomek Janus komentował spotkanie w radiu LL!, tradycyjnie również przebieg meczu mogliście obserwować za pomocą relacji tekstowej.

Relacji AUDIO słuchaliście dzięki nadaje.com.