Grali przyjaciele: Wygrana Juve w Amsterdamie

Piłkarze Juventusu po wygranej w lidze, tym razem zwyciężyli także w europejskich pucharach. W rozegranym wczoraj wieczorem wyjazdowym meczu 1/16 finału Ligi Europejskiej, Juve pokonał w Amsterdamie Ajax 2-1. Spotkanie zaczęło się po myśli gospodarzy, którzy w 17. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Miralema Sulejmana. 15 minut później Amauri głową doprowadził do remisu, wykorzystując dośrodkowanie De Ceglie.

W 59 minucie wynik na 1-2 ustalił Amauri. Akcję rozpoczął Marchisio, który dograł do Del Piero, a ten idealnie dośrodkował na głowę Amauriego, który po raz drugi pokonał Stekelenburga. Ajax miał parę okazji na to, by doprowadzić do wyrównania, ale albo dobrze interweniował Buffon, albo - jak po strzale De Jonga, "Starą Damę" od utraty bramki ratował słupek. Minutę przed końcem spotkania czerwoną kartką za faul ukarany został wprowadzony na ostatnich 20 minut w miejsce Amauriego, Salihamidzić. Wygrana na wyjeździe to bardzo dobra zaliczka Juventusu przed rewanżem.