Dickson Choto nie zagra z Odrą i Polonią Bytom - fot. Mishka
REKLAMA

Kto za Choto? Odwołanie Legii odrzucone

źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna, legia.com - Wiadomość archiwalna

Z powodu czerwonej kartki w niedzielnym meczu z Odrą nie zagra Dickson Choto. Jak poinformowała oficjalna strona klubu legia.com, odwołanie Legii od kartki zostało odrzucone z przyczyn formalnych. Trener Jan Urban musi więc zdecydować, kto zastąpi Choto. Opcji jest kilka. Wojciech Szala, Pance Kumbev lub rotacje w składzie.

Tydzień temu przeciwko Cracovii z powodu kontuzji nie mógł zagrać Inaki Astiz. Zastąpił go Wojciech Szala. To on wydaje się najbliżej pierwszego składu. Podczas wczorajszego treningu to właśnie on ćwiczył w parze z Hiszpanem, który po wyleczeniu kontuzji pleców jest pewniakiem do występu przeciwko Odrze. Alternatywą dla Szali jest Pance Kumbev, który świetnie gra głową i wśród obrońców jest pod tym względem najlepszy.

Urban rzadko eksperymentuje, zwłaszcza z ustawieniem obrony. Ma jeszcze co najmniej dwie opcje. W meczu z Cracovią, po zejściu Dicksona Choto, jego miejsce w środku obrony zajął lewy obrońca Jakub Wawrzyniak. A ponieważ lewych obrońców jest w Legii trzech, można ich wystawiać w różnych konfiguracjach. W zimowych sparingach na środku grał Marcin Komorowski. W obu przypadkach na lewej obronie zagrałby Tomasz Kiełbowicz.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.