Grali przyjaciele

Piłkarze Pogoni w pierwszym tegorocznym meczu o punkty zaledwie zremisowali z niżej notowanym Podbeskidziem. Dla Pogoni to strata dwóch oczek. Cenne 3 punkty zdobył Juventus, a Den Haag przed własną publicznością zremisował z Vitesse.

I liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-0 Pogoń Szczecin
Piłkarze Pogoni bezbramkowo zremisowali w pierwszym wiosennym spotkaniu w Bielsku-Białej. Portowcy zagrali w nowym zestawieniu - m.in. w składzie pojawił się pozyskany niedawno Marcin Klatt, a na ostatnie pół godziny na boisko wszedł Marcin Bojarski. Dla Pogoni remis z 12. w tabeli Podbeskidziem to strata dwóch oczek. Pogoń zajmuje drugie miejsce, ale w przypadku wygranej ŁKS-u, może spaść o jedną pozycję.

Serie A: Fiorentina 1-2 Juventus Turyn
Piłkarze Starej Damy wygrali w trudnym meczu z Fiorentiną 2-1. Juventus objął prowadzenie już w drugiej minucie za sprawą Diego, który świetnie zmylił bramkarza i wbił piłkę do bramki. W 31. minucie Marchionni doprowadził do wyrównania uderzeniem głową. Były piłkarz klubu z Turynu powstrzymał się od przesadnego świętowania. 22 minuty przed końcem meczu świetnie zachował się Fabio Grosso, który strzałem z ostrego kąta strzelił zwycięską bramkę. Na ostatni kwadrans do gry powrócili kontuzjowani ostatnio Christian Poulsen i Vincenzo Iaquinta.

Eredivisie: Den Haag 1-1 Vitesse Arnhem
W meczu drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli padł remis 1-1. Den Haag stracił bramkę w 57. minucie po uderzeniu Nilssona. Osiem minut później do wyrównania doprowadził Christian Kum, wykorzystując dokładne dogranie Pascala Bosschaarta. Spotkanie obejrzało 10 tysięcy widzów. Den Haag nadal na trzecim od końca miejscu w tabeli.