Grali przyjaciele

Pogoń po raz drugi nie zdobyła bramki i kompletu punktów tej wiosny. Fani w Szczecinie nie mogą być zadowoleni po meczu z Flotą, bo drużyna walcząca o awans do ekstraklasy nie może tak łatwo tracić punktów z niżej notowanymi rywalami. Niestety nie było niespodzianki w meczu Den Haag z liderem. W sobotę Zagłębie pewnie pokonało Miedź Legnica i awansowało na pierwsze miejsce w tabeli. Spotkanie Olimpii z Resovią zostało przełożone. Juventus już po 10. minutach prowadził z Sieną 3-0, a mimo to nie zdobył kompletu punktów...

I liga: Pogoń Szczecin 0-0 Flota Świnoujście
Piłkarze Pogoni nadal bez wygranej na wiosnę. Walczący o awans do ekstraklasy "Portowcy" po raz drugi bezbramkowo zremisowali z Flotą Świnoujście. Spotkanie obejrzało 9 tysięcy widzów, a końcowy wynik nie może zadowolić gospodarzy, którzy w ten sposób mogą się oddalić od awansu. Przyjezdni kończyli w 10., po tym jak w 90 minucie były piłkarz Pogoni, Ferdinand Chi Fon ukarany został drugą żółtą kartką.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 3-0 Miedź Legnica
Zagłębie jako jedyne z II ligi rozegrało swój mecz w terminie. Sosnowiczanie na początek wiosny pewnie pokonali przed własną publicznością Miedź 3-0. Prowadzenie gospodarzom dał w 18 minucie Dariusz Kłus. Dwie minuty przed przerwą na 2-0 podwyższył Krzysztof Myśliwy. Wynik, na kwadrans przed zakończeniem spotkania, ustalił Sławomir Pach. Spotkanie obejrzało 2,5 tysiąca widzów. Dzięki tej wygranej Zagłębie awansowało na pozycję lidera, mając lepszy bilans z Ruchem Radzionków.

Eredivisie: Twente Enschede 3-1 Den Haag
Nie było niespodzianki w meczu lidera Erdivisie broniącego się przed spadkiem Den Haag. Mecz fantastycznie rozpoczął się dla naszych przyjaciół, którzy już w pierwszej minucie objęli prowadzenie po bramce Wesleya Verhoeka. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 33 minucie, wykorzystując rzut karny. Kolejne bramki Twente zdobyło w 56 i 69 minucie i dzięki temu umocniło się na prowadzeniu w tabeli. Den Haag jest trzeci od końca.

Serie A: Juventus Turyn 3-3 Siena
Piłkarze Juventusu nie wykorzystali okazji by odrobić straty do czołówki i tylko zremisowali z Sieną 3-3. Do przerwy Stara Dama prowadziła 3-1, a po 10 minutach nawet 3-0! Niestety mimo to obie drużyny podzieliły się punktami. Bramki dla Juventusu zdobyli Del Piero w 2. i 7. minucie oraz Candreva w 10. Goście odpowiedzieli trafieniami Maccarone w 16. minucie, Ghezzala minutę po przerwie oraz tego samego zawodnika na kwadrans przed końcem z rzutu karnego. W bramce Juventusu zagrał Chimenti.