Marcysia Owczarek i Wiktoria Tymczyszyn najlepsze w grze podwójnej na WTK Młodzików

Tenis: Marcowe triumfy legionistów

Bochen - Wiadomość archiwalna

Młodzi tenisiści Legii odnoszą kolejne sukcesy. Legioniści w marcu triumfowali w turniejach w różnych kategoriach wiekowych (do lat 16, 14 oraz 13). Michał Dembek został najlepszym 13-latkiem w naszym kraju. W zakończonym przed paroma dniami prestiżowym turnieju Nadziei Tenisowych, który odbył się w Pabianicach triumfował właśnie legionista, który w całym turnieju stracił tylko 8 gemów.
W meczach grupowych Dembek pokonał Huberta Hurkacza (KKT Wrocław) 6-2, 6-1 i Przemysława Michockiego (AZS Poznań) 6-1, 6-1. W półfinale turnieju wygrał z Karolem Krawczyńskim (KS Górnik Bytom) 6-1, 6-1, a w finale ponownie łatwo pokonał Huberta Hurkacza 6-1, 6-0.

Kamil Dziedzic i Tomek Jędrzejczak najlepsi w OTK Kadetów!
Tymczasem Kamil Dziedzic i Tomek Jędrzejczak byli najlepsi w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Serii 2 w kategorii wiekowej do lat 16 (Kadetów). Legioniści triumfowali zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej. W singlu wygrał Kamil Dziedzic, który w półfinale pokonał Karola Stypułkowskiego (MKS 1985 Szczawno Zdrój) 6-2, 6-2. W finale turnieju wygrał z Michałem Rolskim z klubu Redeco Wrocław 6-4, 6-1.
W grze podwójnej Legia nie miała sobie równych. Para Dziedzic - Jędrzejczak wygrała z parą dolnośląską - Michałem Rolskim i Karolem Stypułkowskim 7-5, 6-3 i zajęła pierwsze miejsce.

Podwójne zwycięstwo legionistek w WTK Młodzików
Komplet zwycięstw odniosły zawodniczki Legii w turnieju WTK Młodzików (do lat 14), który odbył się na kortach WTS Deski w Warszawie. W finale singla Marcysia Owczarek (KT Legia Warszawa) wygrała z wyżej sklasyfikowaną i rozstawioną z numerem 1. - Magdą Sawicką (UKT Radość 90) 6-1, 6-0. To pierwsze singlowe zwycięstwo Marcysi w kategorii wiekowej do lat 14. Godzinę później na kort wybiegły finalistki turnieju deblowego - Marcysia Owczarek / Wiktoria Tymczyszyn oraz sensacyjna druga para Ania Hertel / Marta Nastula. Ten wewnętrzny finał legionistek na swoją korzyść rozstrzygnęły Marcysia i Wiktoria, pokonując klubowe koleżanki 6-0, 6-2.

Więcej informacji o sekcji tenisowej Legii.