Dickson Choto kończy dziś 29 lat - fot. turi
REKLAMA

29. urodziny Choto

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Dwadzieścia dziewięć lat temu w miejscowości Wedza w Zimbabwe przyszedł na świat Dickson Choto. Mało kto mógł wówczas przypuszczać, że "Dixi" będzie kiedyś grał w piłkę w dalekiej Polsce. W 2001 r. Choto z ojczyzny przeniósł się nad Wisłę. Jego początki w Polsce nie były jednak łatwe i Dickson miał problemy z przebiciem się do pierwszego składu Górnika Zabrze. W Legii poszło mu dużo lepiej.
Wszystko dlatego, że na Górnym Śląsku "Dixi" nie zachwycał. W Pogoni Szczecin nie zachwycał. W Legii Warszawa zachwyca nieprzerwanie od 2003 r. Nie bez przyczyny zwany jest "Czarną skałą z Zimbabwe". Ogranie Choto często jest zadaniem niewykonalnym dla wielu napastników drużyny przeciwnej.

Oficjalnie waży 99 kg. Nieoficjalna waga nie jest znana. Przy Łazienkowskiej plotkuje się, że kary za przybieranie na wadze podczas zimowej przerwy wprowadzono tylko ze względu na Dicksona. Mentor Takesure Chinyamy w unikaniu mediów. Potrafi migać się od rozmowy, zasłaniając się wizytą u... konsula. Potrafi też odebrać telefon, z rozbrajającą szczerością powiedzieć, że Dicksona nie ma i odłożyć słuchawkę.

Do tej pory "Dixi" rozegrał w barwach Legii 172 mecze i strzelił cztery bramki. Jako piłkarz "wojskowych" świętował zdobycie mistrzostwa Polski, Pucharu Polski i Superpucharu Polski. Kolejnych sukcesów w barwach Legii i życiu prywatnym Dicksonowi życzy redakcja LL!.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.