Fani Zagłębia w Radzionkowie - fot. zaglebie.sosnowiec.pl

Grali przyjaciele

Fumen - Wiadomość archiwalna

Sobota nie była udanym dniem dla naszych przyjaciół. Zarówno Pogoń Szczecin, jak i Zagłębie Sosnowiec przegrały swoje wyjazdowe spotkania. Na domiar złego, lepsze okazały się zespoły, które znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie w tabeli z zaprzyjaźnionymi ekipami. Zagłębie w Radzionkowie wspierało 600 fanów z Sosnowca. W niedzielę Den Haag zremisował z VVV, a Juventus po słabiutkim spotkaniu przegrał na wyjeździe z Sampdorią.

I liga: Sandecja Nowy Sącz 3-1 Pogoń Szczecin
Nie był to udany wyjazd "Portowców" do Nowego Sącza. Jako pierwsi do bramki trafili gospodarze, dzięki czemu prowadzili do przerwy 1-0. Po zmianie stron w dość krótkim odstępie czasu gracze Sandecji podwyższyli na 3-0 i stało się jasne, że komplet punktów pozostanie w Nowym Sączu. Rozmiary porażki zmniejszył Olgierd Moskalewicz, który w 67. minucie zdobył honorowego gola.
Po 22. kolejkach Pogoń zajmuje 5. miejsce w I lidze tracąc do lidera 13 punktów.

II liga: Ruch Radzionków 2-1 Zagłębie Sosnowiec
W meczu na szycie II ligi grupy zachodniej nasi przyjaciele z Sosnowca musieli uznać wyższość Ruchu Radzionków. Już w 5. minucie rzut karny wykorzystał Dziewulski i zrobiło się 1-0 dla gospodarzy. Przed przerwą na 2-0 podwyższył Manelski nie dając Benszowi szans. W drugiej odsłonie dla Zagłębia trafił Kłus. I choć do końca meczu pozostało nieco ponad 25 minut, to sosnowiczanie nie zdołali odrobić strat.
Po 21. meczach Zagłębie zajmuje drugie miejsce mając 3 punkty straty do prowadzącego Ruchu. Aczkolwiek zespół z Radzionkowa rozegrał o jedno spotkanie mniej od naszych przyjaciół.

Serie A: Sampdoria Genua 1-0 Juventus Turyn
Juventus nie wykorzystał potknięć drużyn z czołówki i przegrał na wyjeździe z Sampdorią, spadając na szóste miejsce w Serie A. Gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył Cassano strzałem z 35. metrów. Błąd popełnił bramkarz Juve - Chimenti, który wbił piłkę do własnej bramki. Juventus ani razu nie zagroził bramce drużyny z Genui.

Eredisivie: Den Haag 0-0 VVV Venlo
Po słabym spotkaniu Den Haag zremisował przed własną publicznością z VVV 0-0. Największe szanse na pokonanie bramkarza gości miał Knoppera, ale żadna z prób nie zakończyła się powodzeniem. Den Haag po 28. kolejkach zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 24. punktów.