Bilety na mecze Legii Warszawa
REKLAMA
REKLAMA

Interia, Miklas i ceny biletów

Woytek, źródło: interia.pl/własne - Wiadomość archiwalna

We wtorek na interia.pl ukazał się felieton Michała Białońskiego pt. Upór i partyzantka to ślepy zaułek o konflikcie kibiców z właścicielami klubu. W środę prezes Legii wysłał sprostowanie na temat cen biletów na nowy obiekt. Poszło o to zdanie:

"Czy na stadionie 31-tysięcznym wszystkie miejsca zostaną zajęte, jeśli za najtańszy bilet przyjdzie zapłacić 38 zł? Wątpię. Czynienie z Legii rozrywki tylko dla średniozamożnych i bogatych to droga donikąd. - napisał Białoński.

Stanowisko Leszka Miklasa:

"Otóż informuję Pana, że nie jest prawdą, aby najtańsze bilety na Legię na nowy stadion kosztowały 38 zł. Nie wiem skąd Pan wziął tę cenę, bo w wielu mediach było podawane po wielokroć, że cena biletu w karnecie dla kibica na trybunę ultras nie będącego uczniem, studentem, kobietą lub seniorem (bo każda z tych grup zapłaci od 20 do 50% mniej) wynosić będzie 28 zł. Po wielu rozmowach z kibicami wiemy, że tych cen kibice nie kwestionują.

Dodam więcej, według cennika biletów i karnetów na nowy stadion, który zostanie oficjalnie zaprezentowany w kwietniu br. najtańszy bilet jednorazowy dla seniora będzie kosztował 18 zł a uczeń i student zapłaci za jednorazowy bilet zapłaci 28 zł. Jednocześnie jeżeli senior jest wiernym kibicem Legii i zdecyduje się na zakup karnetu na cały sezon cena jednorazowego wejścia na mecz ekstraklasy będzie wynosiła 14 zł!!! Jeżeli dodamy do tego fakt, że Legia zamierza kontynuować sprzedaż karnetów na raty to wydaje, że nie są to ceny, które będę barierą finansową.

Na nowym stadionie będzie też dostępny sektor familijny. Czteroosobowa rodzina będzie mogła oglądać przez cały sezon mecze ekstraklasy za łączną cenę niższą niż 1000 zł. Oznacza to, że jeden mecz dla każdego z członków rodziny nie będzie kosztować więcej niż 17 zł."


* - pogrubienia w cytatach LL!

Komentarz LL!

Zadziwiające, z jakim uporem włodarze stołecznego klubu wmawiają wszystkim dookoła magiczną cenę biletu do kina - 28 zł. Albo mówimy o cenie JEDNORAZOWEGO BILETU, albo mówimy o cenie BILETU W KARNECIE.
Gdy kupujemy jednorazowy bilet do kina, to nie kupujemy go w karnecie 15 seansów, nieprawdaż? Natomiast zakup karnetu zawsze wychodzi taniej niż pojedyncze bilety - to podstawowy sens jego kupowania.

Najwyższa pora więc to wszystko wyjaśnić. Poniżej nie wyrokujemy czy ceny zaproponowane przez klub są za niskie, w sam raz, czy za wysokie. Podajemy tylko suche wyliczenia.

Na Łazienkowskiej będzie podwyżka cen biletów - to oczywiste. Nie mamy jeszcze pełnych danych, więc skupmy się na cenie normalnego biletu na trybunę ultras, o którym napisał prezes Legii. Wiadomo już, że będzie to najtańszy normalny bilet na mecz.

Cena karnetu na trybunę ultras na nowy stadion: 15 ligowych spotkań x 28 zł = 420 zł + Puchar Polski? + Puchar Ekstraklasy?

Obecna cena najtańszego normalnego karnetu premium na sezon 2009/10 wynosiła 315 zł. Wliczone w niego były wszystkie mecze ligowe, Puchar Polski i Puchar Ekstraklasy. Ze względu na odwołanie tych ostatnich rozgrywek klub przygotował dla kibiców rekompensatę.

Z prostego wyliczenia wynika, że karnet maksymalnie mógł objąć aż 23 spotkania (15 liga, 3 PP, 5 PL). Daje to cenę biletu w karnecie 13,7 zł. Realnie jednak fani obejrzą maksymalnie 17 spotkań (15 liga, 2 PP), co i tak daje cenę 18,5 zł za mecz. Dodajmy, że na te same miejsca jednorazowe bilety kosztowały po 40 zł.

Teraz kibice będą musieli przygotować się na 28 zł ZA MECZ W KARNECIE, czyli o ~10 zł drożej niż obecnie. Ile więc będzie kosztował JEDNORAZOWY BILET? O tym przekonamy się już w drugiej połowie kwietnia, kiedy to ma zostać ogłoszony cennik.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.