Grali przyjaciele

Piłkarze Den Haag słabo wypadli w piątkowym meczu z NAC Breda. "Bociany" straciły trzy bramki, ale trzeba przyznać, że sędzia gwizdał tego dnia przeciwko nim. W niedzielę miłą niespodziankę sprawiła Olimpia, która pokonała na wyjeździe lidera II ligi. Juventus wygrał i awansował na szóste miejsce w Serie A. Pogoń ma coraz mniejsze szanse na awans po dzisiejszej porażce. Zagłębie po golu zdobytym w 92. minucie zdobyło komplet punktów!

Eredivisie: NAC Breda 3-0 Den Haag
Bardzo defensywnie zagrał Den Haag w piątkowym meczu z NAC Breda. Cóż z tego, skoro obrona okazała się dziurawa. Pierwszy celny strzał NAC dał prowadzenie gospodarzom - miał on miejsce w 34. minucie. Jeszcze przed przerwą mogło być 2-0, ale bramkarz Den Haag dobrze obronił strzał Kwakmana. W odpowiedzi "Bociany" przeprowadziły groźną akcję, ale sędzia nie zauważył zagrania ręką bramkarza z Bredy poza polem karnym. Końcówka meczu zdecydowanie należała do gospodarzy. W 81. minucie Kwakman podwyższył na 2-0 po podaniu Amoaha. Ten zawodnik wcześniej jednak powinien zostać usunięty z boiska, ale sędzia był wobec niego bardzo pobłażliwy. Ghańczyk ustalił wynik spotkania na dwie minuty przed końcem.

II liga: LKS Nieciecza 0-1 Olimpia Elbląg
Piłkarze Olimpii bardzo dobrze rozpoczęli rundę wiosenną, od wygranej na wyjeździe z liderem, LKS-em Nieciecza. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 70. minucie Łukasz Pietroń. Za tydzień Olimpia podejmować będzie Ruch Wysokie Maz.

Serie A: Juventus Turyn 2-1 Atalanta Bergamo
Po ostatnich słabych występach tym razem Juve wygrało 2-1 z Atalantą. Na trybunach kibice protestowali przeciwko fatalnym występom swoich piłkarzy. W 30. minucie Del Piero wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Amoruso doprowadził do wyrównania, pokonując Manningera. Gola na wagę wygranej zdobył w 82 minucie Felipe Melo, najwyżej wyskakując do piłki i pokonując bramkarza gości. Juventus awansował na szóste miejsce w tabeli z 48. punktami na koncie.

I liga: Pogoń Szczecin 0-1 MKS Kluczbork
Pogoń nadal zawodzi w lidze. Niestety Portowcy coraz bardziej oddalają się od miejsc gwarantujących awans. W meczu z MKS-em Kluczbork szczecinianie długo bezbramkowo remisowali. Po przerwie Klatt był blisko celu, ale 3 minuty później to goście objęli prowadzenie po trafieniu Arkadiusza Półchłopka. Sędzia doliczył 4 minuty, ale to goście byli bliżsi zdobycia drugiej bramki. Po meczu piłkarze byli żegnani okrzykami z trybun "Co wy robicie - wy naszą Pogoń hańbicie" oraz przeciągłymi gwizdami.
Pogoń spadła już na piąte miejsce. Portowcy mają 3 punkty straty do drugiego ŁKS-u i aż 14 do prowadzącego Widzewa.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 2-1 Bałtyk Gdynia
PZPN zamknął trybuny stadionu Ludowego na ten mecz, w związku z zajściami ze spotkania PP z Pogonią. szkoda, że kibice nie mogli zobaczyć tego meczu, bo na boisku działo się sporo. Zagłębie objęło prowadzenie w 41 minucie po trafieniu Sławomira Pacha. Wyrównał szybko, bo już 2 min. później Michałek. W II połowie sosnowiczanie długo nie mogli po raz drugi pokonać Michała Chamery. Aż w końcu w drugiej (z trzech) minucie doliczonego czasu gry, Marcin Lachowski świetnym strzałem z pięciu metrów zapewnił gospodarzom 3 punkty. Niestety główny rywal do awansu, Ruch Radzionków wygrał dziś również po bramce strzelonej w ostatniej minucie...