Radośc Młodej Legii po wygranej z Lechem - fot. Bodziach

ME: Legia 4-1 Lech Poznań

Rozgrzewka przed sobotnim meczem pierwszych zespołów Lecha i Legii dla warszawian! W rozegranym o godzinie 15 meczu Młodej Ekstraklasy na głównym boisku przy Łazienkowskiej podopieczni Banasika i Strejlaua pokonali poznaniaków 4-1.

Pierwsza bramka padła w 25 minucie. Po podaniu Jakuba Koseckiego, ładnym uderzeniem z 16 metrów popisał się Maciej Górski, który przelobował bramkarza gości. Dziesięć minut później ten sam zawodnik podwyższył na 2-0. Żyro dośrodkował w pole karne, Kosecki głową odegrał do Górskiego, który wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. W 37. i 38. minucie padły kolejne dwie bramki. Najpierw Mateusz Szałek z rzutu wolnego z ok. 27 metrów uderzeniem w prawy róg nie dał szans bramkarzowi Legii. Odpowiedź Legii była błyskawiczna - na 3-1 podwyższył Jakub Kosecki.

W 63. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z czterech metrów piłkę do siatki wpakował Piotr Augustyniak i tym samym ustalił wynik na 4-1 dla Legii.

Druga połowa była słabsza od pierwszej, ale nasz zespół cały czas posiadał wyraźną przewagę. W drużynie Lecha w kasku wystąpił Marcin Kikut. Wygrana sprawiła, że Legia umocniła się na drugim miejscu w tabeli Młodej Ekstraklasy.

Młoda Ekstraklasa: Legia Warszawa 4-1 (3-1) Lech Poznań
1-0 - 25 min. Maciej Górski
2-0 - 35 min. Maciej Górski
2-1 - 37 min. Mateusz Szałek
3-1 - 38 min. Jakub Kosecki
4-1 - 63 min. Piotr Augustyniak

Młoda Legia: Kostiantyn Machnowskij - Piotr Wasikowski (60' Przemysław Wysocki), Mateusz Lisiecki, Piotr Augustyniak, Wojciech Lisowski (46' Ryszard Breś) - Patryk Koziara, Dominik Furman, Michał Żyro, Adam Banasiak (77' Mateusz Rosłoń) - Jakub Kosecki (71' Radosław Mikołajczak), Maciej Górski.

Młody Lech: Bieszczad - Kikut, Ratajczak, Walasek, Kamiński - Szałek (60' Serafin), Czechanowski (60' Wolkiewicz), Golla, Olejniczak, Drygas - Bereszyński.