Grali przyjaciele

Pogoń nadal spisuje się poniżej oczekiwań kibiców. Dziś Portowcy przegrali w Lublinie z Motorem 2-3 i ich szanse na powrót do ekstraklasy oddalają się. Zagłębie Sosnowiec również straciło punkty i w walce o awans do I ligi strata do Ruchu prawdopodobnie wzrośnie. Komplet punktów zdobyła jedynie Olimpia Elbląg, która pokonała Ruch Wysokie Maz. Bolesnej porażki doznał Juventus. W niedzielę Den Haag był bardzo bliski sprawienia niespodzianki w pojedynku z Ajaxem.

I liga: Motor Lublin 3-2 Pogoń Szczecin
Ciekawe kibicowsko spotkanie rozpoczęło się dla Pogoni fatalnie. Już w 12 minucie gospodarze objęli prowadzenie, a w 24. minucie było już 2-0. Jakby to gospodarze, a nie goście walczyli o awans do ekstraklasy. 4 minuty przed przerwą Moskalewicz strzelił kontaktową bramkę, dając nadzieję kibicom na szczęśliwy finał. Niestety 9 minut po zmianie stron Fundakowski po raz drugi pokonał bramkarza Pogoni, wyprowadzając Motor na prowadzenie 3-1. Portowcy odpowiedzieli niestety już tylko golem Moskalewicza w 58 minucie i przegrali z broniącym się przed spadkiem Motorem.

II liga: Olimpia Grudziądz 0-0 Zagłębie Sosnowiec
Remis w Grudziądzu to niemiła niespodzianka dla fanów Zagłębia. Początek meczu należał do gospodarzy. Dopiero później sosnowiczanie ruszyli do ataku i zaczęli dyktować warunki gry. Co z tego sporo zabrakło bramek i oba kluby podzieliły się punktami... W bramce Zagłębia zadebiutował Mateusz Prus, który spisywał się bez zarzutu - m.in. wygrał pojedynek sam na sam z Tomaszem Rogóżem.

II liga: Olimpia Elbląg 1-0 Ruch Wysokie Mazowieckie
Piłkarze Olimpii kontynuują dobrą passę w rundzie wiosennej. Po wygranej z liderem tym razem Olimpijczycy pokonali na własnym stadionie Ruch Wysokie Mazowieckie. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Oleg Fedosov już w siódmej minucie gry. Wynik meczu nie uległ zmianie do końca. Spora w tym zasługa dobrej postawy obrońcy Olimpii, Krzysztofa Sobieraja, który przerywał większość ataków gości. Dzięki tej wygranej Olimpia awansowała na 12. miejsce w tabeli.

Serie A: Udinese 3-0 Juventus Turyn
Fatalny mecz w wykonaniu "Starej Damy". Broniące się przed spadkiem Udinese gładko rozprawiło się z naszymi przyjaciółmi. Już w 9. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Juventus nie umiał odpowiedzieć na trafienie rywali. Ani w pierwszej, ani w drugiej połowie, kiedy do siatki trafiali Pepe i Di Natale.
W efekcie Juve wróciło do Turynu bez punktów i spadło na 7. miejsce w tabeli.

Eredivisie: Den Haag 0-1 Ajax Amsterdam
Niewiele brakowało a "Bociany" sprawiłyby niespodziankę i urwały punkty Ajaxowi. Na placu gry długo utrzymywał się bezbramkowy remis. 15 minut przed końcem gry Barry Ditewig został usunięty przez sędziego z boiska. Den Haag skutecznie bronił się przez kolejnych kilkanaście minut, grając w osłabieniu, ale w końcu w 90. minucie gry Toby Alderweireld strzelił gola na wagę trzech punktów dla Ajaxu.