Grali przyjaciele

Sporą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Den Haag, którzy zdobyli komplet punktów na boisku Utrechtu. Zdecydowanym faworytem byli gospodarze, ale "Bociany" wygraną zapewniły sobie już przed przerwą. Trzy punkty zdobył także Juventus. Mecze Pogoni, Zagłębia i Olimpii odwołano.

Eredivisie: FC Utrecht 0-2 Den Haag
Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy, ale... nic z tego nie wynikało. Goście natomiast odpowiedzieli skuteczną kontrą w 17. minucie. Po dośrodkowaniu Verhoeka, Buijs strzałem z 13 metrów pokonał Vorma i wyprowadził naszych przyjaciół na prowadzenie. Dwie minuty przed przerwą Den Haag strzelił drugą bramkę. Tym razem Verhoek podał piłkę w uliczkę do Buijsa, a ten pokonał za daleko wysuniętego bramkarza. Po zmianie stron gospodarze dążyli do wyrównania, ale ani razu nie udało się im pokonać golkipera gości. Den Haag zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 27. punktów.

Serie A: Juventus Turyn 1-0 Cagliari
Po przeciętnym meczu Juventus pokonał Cagliari 1-0. Do bramki Starej Damy wrócił Buffon i zachował czyste konto. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Giorgio Chiellini, który pokonał Marchettiego w 34 minucie. Spotkanie nie było zbyt porywającym widowiskiem.