Grali przyjaciele. 62 lata Pogoni

Zagłębie Sosnowiec nie odpuszcza walki o awans do I ligi. Dziś sosnowiczanie pewnie pokonali w Janikowie Unię, a strzelec hat-tricka dla Zagłębia zagrał ze złamaną ręką. Bliscy sprawienia niespodzianki w Nowym Dworze byli piłkarze Olimpii. Na trybunach stadionu Świtu było wielu fanów Legii. Dokładnie dziś wypada 62. rocznica powstania Pogoni Szczecin. Naszym przyjaciołom składamy najserdeczniejsze życzenia - szybkiego awansu do ekstraklasy i zdobycia Pucharu Polski w Bydgoszczy.

II liga: Unia Janikowo 0-4 Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie pewnie pokonało Unię Janikowo 4-0 i nadal liczy się w walce o awans. Wynik otworzył już w trzeciej minucie Michał Filipowicz. W 29 minucie na 2-0 podwyższył Sławomir Pach. Ostatnie minuty pierwszej połowy przyniosły kolejne dwie bramki sosnowiczanom - obie zdobył Filipowicz, kompletując tym samym hat-tricka. Co ciekawe strzelec trzech bramek grał... ze złamaną ręką! Jako, że wynik był już przesądzony po I połowie, po przerwie trener Pierścionek dał odpocząć podstawowym zawodnikom - Marcinowi Lachowskiemu, Sławomirowi Pachowi i Dariuszowi Kłusowi. Po przerwie nie padły już kolejne bramki. Najbliższy zdobycia piątego gola był Krzysztof Bodziony, który trafił w poprzeczkę.
Niestety wygrali także rywale Zagłębia w walce o awans. Wydawało się, że "Cidry" stracą punkty w starciu z Olimpią Grudziądz, ale w ostatniej minucie strzelili zwycięskiego gola. Zagłębie zajmuje miejsce drugie, premiowane awansem, mając 2 punkty przewagi nad Górnikiem Polkowice i Zawiszą, ale i jeden mecz rozegrany więcej.

II liga: Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2-0 Olimpia Elbląg
Olimpia była bliska sprawienia sporej niespodzianki i wywiezienia jednego punktu z Nowego Dworu Mazowieckiego. Aż do 80 minuty utrzymywał się remis. Olimpia nie ograniczała się do kurczowej obrony i miała okazje do strzelenia bramki. W końcu jednak za faul w polu karnym z boiska wyleciał bramkarz Olimpii Dominik Sobański oraz Timur Khintuba, a rzut karny pewnie wykorzystał Michał Kucharczyk. Grając w 9. Olimpia mogła liczyć jedynie na utrzymanie wyniku. Nie udało się. W ostatniej minucie Dariusz Zjawiński nożycami strzelił drugą bramkę dla Świtu. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry z boiska wyrzucony został kolejny zawodnik gości - Kamil Stankiewicz. Na meczu naszych przyjaciół pojawiło się sporo fanów Legii.

62 lata Pogoni
Dziś przypada 62. rocznica powstania Pogoni Szczecin. Z tej okazji w imieniu kibiców Legii pragniemy złożyć naszym przyjaciołom ze Szczecina najlepsze życzenia szybkiego powrotu do ekstraklasy. 21 kwietnia 1948 roku działalność rozpoczął KS Sztorm Szczecin, którego tradycje kontynuuje Pogoń. Nazwę Pogoń przyjęto po raz pierwszy w 1955 roku, na trzy lata przed pierwszym awansem do ekstraklasy. Portowcy dwukrotnie - w 1987 i 2001 roku wywalczyli wicemistrzostwo Polski. W latach 1981-82 dwukrotnie zagrali w finale Pucharu Polski. To największe do tej pory sukcesy "Dumy Pomorza". Obecnie MKS gra w I lidze, a celem na ten sezon jest wywalczenie awansu do ekstraklasy. Czego oczywiście naszym przyjaciołom z całego serca życzymy. Pogoń ma również szansę na zdobycie Pucharu Polski - w pierwszym meczu 1/2 finału Pogoń zremisowała 1-1 z Ruchem Chorzów. Rewanż zaplanowano na 4 maja w Szczecinie. Liczymy na dobry występ szczecińskich piłkarzy, by tydzień po zakończeniu rozgrywek ekstraklasy wspierać naszych przyjaciół na finale Pucharu Polski w Bydgoszczy.