Dickson Choto - ostoja defensywy Legii - fot. Zofia Szuster/fotopuszka.pl
REKLAMA
REKLAMA

Na wiosnę po raz pierwszy bez straty gola

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Wczoraj piłkarze Legii nie ustrzegli się błędów w defensywie, ale w końcu - po raz pierwszy w rundzie wiosennej nie stracili bramki. Legia traciła gole w 9 ostatnich meczach! Tak słabej passy nie mieliśmy już dawno. Dla przypomnienia, w rundzie jesiennej legioniści zachowywali czyste konto w 16 spotkaniach! Na wiosnę w 9 meczach Jan Mucha 10 krotnie wyciągał piłkę z siatki.

Co ciekawe Legia zachowała czyste konto grając w nie najmocniejszym ustawieniu linii obronnej. W spotkaniu z Piastem, ze względu na kontuzje, nie mogli zagrać Inaki Astiz i Jakub Rzeźniczak. Zastąpili ich Pance Kumbev i Wojciech Szala. Po meczu Stefan Białas najbardziej chwalił Muchę i Kumbeva. Wydaje się jednak, że jeśli Astiz wróci do zdrowia, wygryzie Macedończyka z pierwszego składu.

Legia nadal może pochwalić się najlepszą defensywą w ekstraklasie. Legioniści w 25 spotkaniach stracili 15 bramek (0,6 na mecz). Druga w tej klasyfikacji Wisła traciła 16 bramek w 24 meczach (średnio 0,6), a Lech 18 (0,75). Zdecydowanie najsłabszą obronę w lidze ma właśnie wczorajszy rywal Legii - Piast. Gliwiczanie stracili 41 goli w 25 spotkaniach, co daje średnią 1,64 na mecz. Legioniści strzelali więc powyżej średniej.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.