Oprawa Olimpii na meczu z Jeziorakiem - fot. e-olimpia.com

Grali przyjaciele

Fumen - Wiadomość archiwalna

W przeciwieństwie do Legii, dla naszych przyjaciół była to udana sobota. Wszystkie krajowe ekipy wygrały swoje spotkania. Olimpia Elbląg okazała się lepsza od Jezioraka Iława. Zagłębie Sosnowiec zdobyło komplet punktów w konfrontacji z Jarotą Jarocina. Natomiast Pogoń Szczecin nie dała szans Stali Stalowa Wola. Juventus tylko zremisował z Catanią i spadł o jedno miejsce, a Den Haag przegrał na koniec sezonu Eredivisie.

I liga: Pogoń Szczecin 2-0 Stal Stalowa Wola
W walce o powrót do ekstraklasy pozostają "Portowcy". Pogoń wygrywając z ostatnią Stalą nadal jest w gronie czterech zespołów bijących się o drugie miejsce premiowane awansem. Jako pierwszy do siatki trafił Marcin Klatt, który w pierwszej części gry wykorzystał rzut karny. W drugiej odsłonie rywali dobił Przemysław Pietruszka.
Po 27. kolejkach szczecinianie zajmują 5. miejsce mają cztery punkty straty do Górnika Zabrze.

II liga: Olimpia Elbląg 1-0 Jeziorak Iława
Olimpia Elbląg z nowym prezesem na trybunach wygrała skromnie z Jeziorakiem. Jedyną bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 22. minucie Dawid Ambroziak. Na trybunach było 1700 fanów, w tym 70 gości z Iławy.
Nasi przyjaciele zajmują bezpieczne miejsce w środkowej części tabeli.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 2-0 Jarota Jarocin
Przyjaciele z Sosnowca nie składają broni w walce o I ligę. W ważnym meczu Zagłębie wygrało z sąsiadującą w tabeli Jarotą. Wynik otworzył w 20. minucie Marcin Lachowski. Gdy wydawało się, że takim rezultatem zakończy się spotkanie, w doliczonym czasie gry na 2-0 podwyższył strzelec pierwszej bramki dla gospodarzy. Na meczu pojawiło się kilku fanów Jaroty z flagą.
Dzięki tej wygranej i stracie punktów głównych rywali (remis Ruchu i Górnika z Zawiszą), sosnowiczanie zrównali się punktami z drugim w tabeli Górnikiem Polkowice.

Serie A: Catania 1-1 Juventus Turyn
Piłkarze Juventusu tylko zremisowali na wyjeździe z Catanią, przez co spadli w tabeli o jedną pozycję. Gospodarze objęli prowadzenie w 24. minucie po trafieniu Silvestre. Wyrównał 7 minut po przerwie Marchisio.

Eredivisie: Heracles 4-2 Den Haag
Rozegrano spotkania ostatniej kolejki Eredivisie. Mistrzem Holandii zostało Twente. Den Haag w ostatnim spotkaniu przegrał 2-4 i sezon zakończył na 15. miejscu. Gospodarze już po ośmiu minutach prowadzili 2-0. W 58 miucie Den Haag stracił Karima Soltaniego, ukaranego czerwoną kartką, a 13 minut później Heracles podwyższył na 3-0. Niespodziewanie goście odpowiedzieli dwoma trafieniami w trzy minuty, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy dwie minuty przed końcem ustalili wynik meczu na 4-2.