Budowa trzech trybun stadionu Legii zakończy się 26 czerwca - fot. Bodziach
REKLAMA
REKLAMA

Stadion: Budowa opóźniona o 44 dni

Bodziach, źródło: Gazeta Wyborcza - Wiadomość archiwalna

Dokładnie o 44 dni później, w stosunku do terminu zapisanego w umowie, zakończona zostanie budowa trzech trybun stadionu Legii. Firma budująca nasz stadion, Polimex-Mostostal nie zapłaci kary. Urzędnicy przyznali, że w dokumentacji były luki, a budowę sparaliżowała zima. Budowa trzech trybun będzie zakończona 26 czerwca.

Początkowo ten etap budowy stadionu Legii miał się zakończyć już w przyszłym tygodniu. Jednak już od paru miesięcy mówiło się o opóźnieniach, spowodowanych m.in. srogą zimą. Polimex-Mostostal złożył wniosek o zakończenie inwestycji pod koniec lipca, czyli aż 70 dni później. Taki termin kolidowałby z początkiem rozgrywek ligowych oraz meczem otwarcia z Arsenalem Londyn.

Za radą inżyniera kontraktu, firmy Bud-Invent, miejscy urzędnicy podjęli właśnie decyzję o zgodzie na oddanie trzech trybun stadionu z opóźnieniem, ale nie aż takim, o jakie prosił Polimex. "O 44 dni, czyli 26 czerwca" - precyzuje Janusz Kopaniak, dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który nadzoruje budowę przy Łazienkowskiej. "Takie przedłużenie terminu w zupełności nam wystarczy. Prawdopodobnie skończymy prace wcześniej" - mówi Paweł Szymaniak, rzecznik Polimeksu.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.